امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۳:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 59422
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۸
تعداد بازدید: 69
به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری روسیا الیوم، ران پروسر، نماینده دائم رژیم صهیونیستی در سازمان ملل در نامه‌ای به بان کی مون، دبیر کل سازمان ملل و ...

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری روسیا الیوم، ران پروسر، نماینده دائم رژیم صهیونیستی در سازمان ملل در نامه‌ای به بان کی مون، دبیر کل سازمان ملل و شورای امنیت از انتصاب ایران به عنوان گزارشگر کمیته بین‌المللی خلع سلاح کشتار جمعی شکایت کرد.

نماینده رژیم صهیونیستی در این نامه مدعی شد: انتصاب ایران به عنوان گزارشگر کمیته بین المللی خلع سلاح کشتار جمعی همچون تعیین رئیس یک باند قاچاق مواد مخدر به عنوان مدیر عامل یک شرکت دارویی است.

نماینده رژیم صهیونیستی گفت این انتصاب اقدام بیهوده جدیدی از سوی جامعه بین المللی است زیرا کشوری که به دلیل گسترش سلاح هسته ای تحت تحریم های بین المللی است به مقام «گزارش دهنده پیشرفت های حاصل شده برای منع کشورها از دستیابی به سلاح کشتار جمعی» به سازمان ملل منصوب شده است.

کمیته خلع سلاح و امنیت سازمان ملل 193 عضو دارد و با تمام مسائل مربوط به خلع سلاح و امنیت بین‌المللی، همکاری در حفظ صلح و امنیت بین‌المللی و اصول حاکم بر خلع سلاح و متعادل‌ساز تسلیحات سر و کار دارد.

امریکا، رژیم صهیونیستی و برخی از متحدان آنها ایران را به تلاش برای رسیدن به بمب اتم متهم کرده‌اند.

این درحالی است که ایران ضمن رد این ادعاها، همواره تاکید کرده است به عنوان یکی از امضاکنندگان متعهد پیمان منع گسترش تسلیحات اتمی (ان‌پی تی) و یکی از اعضای آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، از حق استفاده از فن‌آوری هسته‌ای برای دستیابی به اهداف صلح‌آمیز برخوردار است.
انتهای پیام/.
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها