امروز : پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 19
۱۶:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 59437
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۱
تعداد بازدید: 33
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از بندرعباس، عباس کمالی صبح امروز در نشستی در همین راستا اظهار داشت: ارتقای ضریب ایمنی در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از بندرعباس، عباس کمالی صبح امروز در نشستی در همین راستا اظهار داشت: ارتقای ضریب ایمنی در بندر، پهلوگیری آسان شناورها و خدمات‌دهی مناسب به کشتی‌ها از مهمترین اهداف اجرای طرح تعویض فندرهای بندر خلیج فارس است.

وی افزود: این طرح در دو مرحله با اعتبار بیش از 14 میلیارد ریال از اوایل سال 91 آغاز شد.

این مسئول، فرسودگی ضربه‌گیرها و تغییر کاربری اسکله‌ها براساس طرح جامع بندری را از جمله مهم‌ترین علل تعویض فندرها در بندر خلیج فارس برشمرد.

کمالی خاطرنشان کرد: در مجموع، حدود 248 عدد ضربه‌گیر در 9 پست اسکله این بندر به طول یک‌هزار و 200 متر نصب شد.

وی ضمن بیان این مطلب که سالیانه 500 هزار تن مشتقات نفتی از بندر خلیج فارس صادر می‌شود، افزود: این بندر نقش مهمی در سوخت‌رسانی به کشتی‌ها دارد و نیازمند ایجاد زیرساخت‌های بیشتری از جمله پایانه تخلیه و بارگیری (شانتیگ یارد) ریلی مواد نفتی، تاسیسات برقی و فاضلاب است که این نیازها در برنامه‌های سال‌جاری قرار گرفته است.

وی افزود: در زمان اجرای این طرح برای 30 نفر به طور مستقیم و 30 نفر به صورت غیر مستقیم شغل ایجاد شده است.

کمالی در پایان با اشاره به نامگذاری سال جاری با عنوان حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی، اعلام کرد: تمامی این ضربه‌گیرها توسط متخصصان ایرانی و به شکل کاملا بومی ساخته و نصب شده است.

شایان ذکر است، بندر خلیج فارس در ضلع شرقی مجتمع بندری شهیدرجایی واقع است و از طریق آن عمدتا کالاهای نفتی و معدنی از جمله قیر، سنگ آهن، سیمان و آهک به کشورهای حاشیه خلیج فارس و چین صادر می‌شود.
انتهای پیام/88001/ط30
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها