امروز : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 24
۱۷:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 59445
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۳
تعداد بازدید: 64
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمدرضا پورابراهیمی نماینده مردم کرمان در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمدرضا پورابراهیمی نماینده مردم کرمان در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز (چهارشنبه) مجلس در اخطاری با استناد به اصول 75 و 112 قانون اساسی و در جریان بررسی طرح تعیین تکلیف تأمین اجتماعی اشخاصی که 10 سال و کمتر حق بیمه پرداخت کرده‌اند، اظهار داشت: شورای نگهبان به این طرح به دلیل مشخص نبودن بار مالی آن ایراد گرفته است و کمیسیون هم آمده یک موردی را در متن طرح مذکور درباره تأمین اجتماعی لحاظ و سازمان ثبت اسناد و املاک کشور را مکلف کرده که علاوه بر حق‌الثبت فعلی، یک در 10‌ هزار به قیمت منطقه‌ای بابت حق‌الثبت اموال غیرمنقول دریافت و به ردیف خاصی در خزانه‌داری کل واریز کند.

وی افزود: کمیسیون مشخص کرده از این محل، هزینه حق بیمه‌ها تأمین شود، در حالی که این موضوع در قانون بودجه سالانه دیده شده است و اگر در بودجه 93 این بند حذف شود، کل منابع دیده شده، دچار مشکل می‌شود و الان هم آمدیم با این کار یک درآمد ناپایدار را به یک جریان و مطالبه بلند مدت تبدیل می‌کنیم.

پورابراهیمی ادامه داد: موضوع بعدی عددی است که اینجا لحاظ می‌شود، بنده محاسبه کردم که حدود 400 میلیارد تومان در سال به سازمان تأمین اجتماعی تحمیل می‌شود در حالی که این منبع پیش‌بینی شده حدود 12 میلیارد تومان می‌شود بنابراین عددی که برآورد کردیم در آینده گریبان تأمین اجتماعی را می‌گیرد.

وی با بیان اینکه منابع در نظر گرفته شده در این بند رافع نظر شورای نگهبان نیست و در آینده با مشکل تأمین منابع مواجه می‌شویم، تصریح کرد: بنده قبول دارم که بیمه همگانی وظیفه دولت است ولی داریم کاری که دولت باید انجام دهد را بر دوش تأمین اجتماعی می‌گذاریم، اگر لازم است تصمیمی بگیریم، باید برای آحاد ملت تصمیم بگیریم و دولت موظف است بیمه همگانی را تأمین کند ولی ما حق نداریم از جیب تأمین اجتماعی در این زمینه هزینه کنیم.

نماینده کرمان در مجلس خاطر نشان کرد: تأمین اجتماعی یک صندوق بیمه‌گر است نه یک مؤسسه امدادی و خیریه ولی ما با این رویه‌ها و تحمیل‌هایی که انجام می‌دهیم، صندوق تأمین اجتماعی دیگر ورشکست می‌شود.

در ادامه حجت‌الاسلام ابوترابی‌فرد ضمن وارد ندانستن اخطار اصل 75 پورابراهیمی گفت: زمانی هم که این طرح در صحن علنی بررسی می‌شد، دوستان این اخطار را وارد ندانستند اما شورای نگهبان ایراد اصل 75 به طرح مذکور گرفت و این طرح با حضور نماینده شورا در کمیسیون بهداشت مورد بررسی قرار گرفت و منابع پیش‌بینی شد که در بودجه سالانه هم نیست و اگر تصویب شود قانون دائمی می‌شود.

در ادامه این جلسه غلامرضا کاتب نماینده گرمسار در مجلس نیز در اخطاری گفت: این موضوع اخطار قانونی دارد چون کمیسیون بهداشت نتوانسته ایراد شورای نگهبان را برطرف کند.

وی همچنین یادآور شد: چطور می‌توانید ایرادی که به قوت خود باقی است را به رأی بگذارید؟
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها