امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۱۸:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 59453
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۵
تعداد بازدید: 27
به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا»، حسین هژبری معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش در همایش طلایه داران فرهنگ ترافیک با طرح ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا»، حسین هژبری معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش در همایش طلایه داران فرهنگ ترافیک با طرح این پرسش از دانش آموزان که «چرا تمام زنگ ها در مدارس به صدا درآمده و چرا همه آیین های بزرگ حتما باید در مدارس برگزار شود»، اظهار داشت: به گفته سازمان پژوهش و برنامه ریزی درسی، آموزشی وزارت آموزش و پرورش ۲۵۰ صفحه از درخواستهای سازمان و ادارات مختلف برای اجرای برنامه هایشان در مدارس موجود است که البته شاید این مجموعه در قالب کتاب چاپ شود.

وی با انتقاد از نواخته شدن انواع زنگ ها در قالب چکش، ادامه داد: چرا همه گمان می کنند که باید همه زنگهایی که در مدارس نواخته می شود باید با چکش انجام شود.

هژبری ادامه داد: از آنجا که مدارس جایگاه دانایی و توانایی است و یک میلیون نفر از زنان و مردان ارزشمند کشور در قالب معلم در فضای مدرسه تدریس می کنند، بسیاری از سازمانها علاقه مند هستند برنامه هایشان را در مدارس اجرا کنند.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش گفت: بهترین گروه جمعیتی جامعه یعنی ۱۲ میلیون و ۳۰۰ هزار دانش آموز در مدرسه زندگی می کنند، اما باید نگرش والدین نسبت به تحصیل فرزندانشان تغییر کرده و به جای پرسیدن این مسئله که چند گرفته اید، از آنها بپرسند چه چیزی یاد گرفته اید و چه چیزی پرسیدید.

وی ادامه داد: هم اکنون ۱۰ میلیون همیار پلیس در سطح کشور فعال هستند که این عده نقش زیادی در کاهش تخلفات راهنمایی و رانندگی داشته اند.

سیدعلی یزدی خواه مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران نیز درباره همکاری این اداره با نیروی انتظامی، گفت: آموزش و پرورش با راهور تهران بزرگ در حوزه پیشگیری از آسیب های اجتماعی، مصونیت بخشی در فضای سایبری، تربیت مدرسان آموزش خانواده، اعزام کارشناسان به مدارس برای گفتمان دو طرفه، ارایه روشهای مناسب و مطلوب برای برخورد با معضلات و آسیبهای اجتماعی، حضور در صبحگاه مدارس و ساماندهی سرویس مدارس در قالب ۱۷ هزار دستگاه تاکسی، ون و مینی بوس همکاری دارد.

به گفته وی، بیش از ۱۰ میلیون همیار پلیس، ۱۰ هزار فرهنگیار پلیس و سه هزار همکار فرهنگی در پلیس نامحسوس ترافیک راه از دیگر آمارهای ارزشمندی است که گویای همکاری سازنده بین پلیس و آموزش و پرورش است.

در این مراسم با حضور رییس راهور نیروی انتظامی و معاون پرورشی وزیر آموزش و پرورش از همیاران پلیس برتر تجلیل شد.
انتهای پیام/
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها