امروز : یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 17
۰۴:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 59460
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۶
تعداد بازدید: 29
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه الجمهوریه لبنان، اداره کل امنیت عمومی لبنان از بازداشت سه نفر که از اتباع ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه الجمهوریه لبنان، اداره کل امنیت عمومی لبنان از بازداشت سه نفر که از اتباع لبنانی و سوری هستند، خبر داد و اعلام کرد که این سه فرد جزء یک شبکه تروریستی هستند که برای اجرای عملیات‌های ترور و خرابکاری و برهم زدن امنیت لبنان از طریق کار گذاشتن بمب‌های دستی طرح‌ریزی کرده بودند.

بر اساس این، این متهمان پس از دستگیری به همراه تجهیزات و وسایلی که از آنها بدست آمد اعم از مواد منفجره، سیستم‌های ارتباطی و اسلحه مجهز به صدا خفه کن به دستگاه قضایی لبنان ارجاع داده شده و دستور بازداشت آنها صادر شد.

اعترافات متهمان

بازداشت‌شدگان اعتراف کردند که برای ترور شخصیت‌هایی از دو گروه 8 و 14 مارس برنامه‌ریزی کرده بودند و هدف آنها از ترور این شخصیت‌ها این بود که این دو گروه یکدیگر را به ترور شخصیت‌هایی از گروه مقابل متهم کنند و سعی داشتند کار خود را با ترور شخصیت‌هایی از گروه 14 مارس آغاز کنند.

آنها همچنین اعتراف کردند که هدفشان از این کار این بود که لبنان را ناامن کنند و در آن صورت گروه‌های مسلح به راحتی می‌توانستند از عراق، سوریه یا یمن به لبنان وارد شوند و از این کشور به عنوان مقری برای حملات علیه نظام سوریه استفاده نمایند.

این افراد همچنین اعتراف کردند که دو هدف را دنبال می‌کردند: یکی ایجاد بی‌ثباتی و ناامنی در کشور و دیگری ایجاد بی‌ثباتی سیاسی از طریق اجرای عملیات‌های ترور شخصیت‌های برجسته که با ترور آنها بحران بزرگی در کشور ایجاد می‌شد.

بر پایه این گزارش، همچنین از این افراد چند بشکه مواد منفجره که تنها با یک جرقه قابل انفجار هستند، کشف شد و نیز مقادیر زیادی مواد شیمیایی نوع نیترات 33 که در صورت قرار گرفتن در کنار مواد منفجره می‌تواند همانند بمب نوع C4 منفجر شده و منجر به کشته شدن تعداد زیادی از افراد شود، کشف و ضبط شد.

تحقیقات همچنان برای شناسایی عاملان پشت پرده این شبکه خطرناک ادامه دارد.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها