امروز : پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 22
۰۶:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 59462
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۶
تعداد بازدید: 57
به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری «رویترز»، «باراک اوباما» رئیس جمهور آمریکا امروز چهارشنبه «جانت یلن» نائب رئیس بانک مرکزی آمریکا را به عنوان رئیس ...

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری «رویترز»، «باراک اوباما» رئیس جمهور آمریکا امروز چهارشنبه «جانت یلن» نائب رئیس بانک مرکزی آمریکا را به عنوان رئیس جدید این بانک معرفی می‌کند.

به این ترتیب، یلن 67 ساله که از سال 2010 میلادی تاکنون نائب رئیس بانک مرکزی آمریکا بوده است، اولین رئیس زن بانک مرکزی آمریکا در طول تاریخ 100 ساله این کشور خواهد بود.

یلن جانشین «بن برنانکه» رئیس فعلی بانک مرکزی آمریکا خواهد شد؛ دوره دوم ریاست برنانکه در تاریخ 31 ژانویه سال آتی میلادی به پایان می‌رسد؛ یلن یکی از حامیان سرسخت اجرای اقدامات فعال برای تحریک رشد اقتصادی آمریکا از طریق نرخ‌های پایین بهره و خرید اوراق قرضه در مقیاس وسیع بوده است.

اگر نامزدی یلن برای ریاست چهار ساله بانک مرکزی آمریکا توسط مجلس سنای کنگره این کشور به تصویب برسد، وی سیاست‌هایی که این بانک تحت ریاست برنانکه ایجاد شده است را ادامه خواهد داد.

جانشین احتمالی برنانکه در بانک مرکزی آمریکا، پیشتر به عنوان رئیس بانک فدرال رزرو سان فرانسیسکو، مشاور کاخ سفید، و استاد قدیمی دانشگاه کالیفرنیا فعالیت داشته است.

اوباما در حالی نامزد جدید پست ریاست بانک مرکزی آمریکا را معرفی می‌کند که بن بست سیاسی در این کشور به تعطیلی دولت واشنگتن ختم شده است و در صورتی که قانونگذاران آمریکایی نتوانند سقف بدهی دولت را تا قبل از ضرب الاجل 17 اکتبر جاری افزایش دهند، دولت آمریکا ورشکست خواهد شد.

دولت آمریکا به دلیل عدم توافق قانونگذاران دموکرات و جمهوریخواه کنگره این کشور در تصویب لایحه بودجه برای سال مالی جدید واشنگتن، 9 روز است که تعطیل شده است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها