امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۰۲:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 59466
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۷
تعداد بازدید: 30
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، در راس ساعت 8 صبح امروز، چهارشنبه (به وقت محلی) حوزه‌های رای گیری ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، در راس ساعت 8 صبح امروز، چهارشنبه (به وقت محلی) حوزه‌های رای گیری در سراسر خاک جمهوری آذربایجان برای انتخاب ریاست‌جمهوری جدید این کشور آغاز به کار کردند. شهروندان آذری باید از بین 10 نامزد این پست، از جمله "الهام علی‌اف" رئیس‌جمهوری کنونی این کشور، فرد مورد نظر خود را برای رهبری کشورشان طی 4 سال آینده انتخاب کنند.

5491 حوزه رای گیری در سراسر خاک آذربایجان و نمایندگی‌های سیاسی این کشور در 38 کشور جهان مشخص شده است. بیش از 5 میلیون نفر شهروند آذربایجانی واجد شرایط رای دهی هستند. بر اساس اطلاعات وزارت خارجه آذربایجان حدود 12 هزار نفر از اتباع این کشور در خارج حق رای دارند.

از میان 10 نامزد پست ریاست‌جمهوری آذربایجان، علی‌اف از بیشترین شانس برای پیروزی برخوردار است. بر اساس آخرین نظرسنجی، وی که بیش از 10 سال است مقام ریاست‌جمهوری را در دست دارد، همچنان مورد حمایت مردم کشورش قرار داشته و بیش از 90 درصد شهروندان آذری حاضرند به وی رای بدهند.

مخالفان دولت از هم اکنون اعلام کرده اند که نتیجه انتخابات ریاست‌جمهوری امروز را به رسمیت نخواهند شناخت.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار