امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۰:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 59471
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۷
تعداد بازدید: 29
به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری «فرانسه»، همزمان که دولت واشنگتن به دنبال تعامل با ایران است، «چاک هیگل» وزیر دفاع آمریکا روز گذشته (سه شنبه) به ...

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری «فرانسه»، همزمان که دولت واشنگتن به دنبال تعامل با ایران است، «چاک هیگل» وزیر دفاع آمریکا روز گذشته (سه شنبه) به «موشه یعالون» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی مدعی شد که دولت آمریکا در مسیر تضمین عدم تولید سلاح هسته‌ای توسط ایران،‌ نظارت دقیقی دارد و هوشیار و متعهد است.

«جورج لیتل» سخنگوی وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) در این باره به خبرگزاری فرانسه اعلام کرده است که وزیر هیگل خاطر نشان کرد که درحالیکه آمریکا درصدد آزمودن چشم انداز یک راه حل دیپلماتیک با ایران است، ما چالش‌های پیش رو را به دقت زیر نظر داریم.

لیتل در ادامه مدعی شد که آمریکا در سیاست قاطع خود که جلوگیری از دستیابی ایران به تسلیحات هسته‌ای است، تردید نخواهد کرد.

بر اساس آنچه در ادامه این خبر آمده است، هیگل به عنوان سناتور سابق جمهوریخواه آمریکا و کهنه سرباز جنگ ویتنام که مخالف جنگ عراق بوده، بعد از اینکه نامزد پست ریاست وزارت دفاع آمریکا شد، با مخالفت‌های شدیدی به دلیل اظهارات قبلی اش درباره اسرائیل روبرو شد؛ هیگل پیشتر اعلام کرده بود که لابی یهود در حال ایجاد ارعاب بین قانونگذاران در واشنگتن است.

هیگل اما از وقتی ریاست وزارت دفاع آمریکا را عهده دار شده است، همواره تلاش کرده است تا به اسرائیل مجددا اطمینان خاطر بدهد.

ایران همواره بر مسالمت آمیز بودن اهداف هسته‌ای خود تاکید دارد و اعلام کرده است که به عنوان یکی از کشورهای عضو آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و یکی از امضا کنندگان پیمان منع گسترش تسلیحات هسته‌ای موسوم به «ان پی تی»، حق دستیابی به فناوری‌های صلح آمیز هسته‌ای را برای خود قائل است.

علاوه بر این، غرب و رژیم صهیونیستی درحالی تلاش می‌کنند فعالیت‌های هسته‌ای ایران را با ابعاد نظامی جلوه دهند که بازرسان آژانس اتمی مکررا از تاسیسات هسته‌ای ایران بازدید داشته‌اند اما به هیچ مدرکی دال بر انحراف فعالیت‌های هسته‌ای ایران از مسیر صلح آمیز دست پیدا نکرده‌اند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها