امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۰۶:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 5948
تاریخ انتشار: ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۴۵
تعداد بازدید: 122
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، جعفر قادری نماینده مردم شیراز و سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 1392 کل ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، جعفر قادری نماینده مردم شیراز و سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 1392 کل کشور ظهر امروز (چهارشنبه) به ارائه گزارشی درباره آخرین مصوبات کمیسیون متبوعش پرداخت و اظهار داشت: شب گذشته بررسی لایحه بودجه سال 92 در کمیسیون تلفیق به اتمام رسید و این لایحه برای چاپ و تکثیر به اداره قوانین مجلس تحویل داده شد.

وی افزود: بررسی بودجه 92 در کمیسیون تلفیق حدود 3 هفته به طول انجامید و ان‌شاء الله روز شنبه هفته آینده در جانامه‌ای نمایندگان قرار می‌گیرد و روز یکشنبه نیز بررسی بودجه  92 در مجلس آغاز می‌شود.

قادری درباره مصوبات این کمیسیون نیز گفت: به وزارت نیرو اجازه داده شد برای تولید‌کنندگان آب و برق، با متقاضیان بخش خصوصی و تعاونی، قرارداد خرید تضمینی بلندمدت آب و برق منعقد کند؛ همچنین درباره لیست‌های بیمه‌ای که کارفرمایان اعلام می‌کنند، اجازه داده شد کارفرمایان بتوانند مانند سایر کارکنان، برای خودشان هم حق بیمه رد کنند، مقرر شد دریافت‌ و پرداخت‌ هرگونه وجهی توسط دستگاه‌های اجرایی بدون اخذ مجوز ممنوع باشد و تنها این دریافت یا پرداخت‌ها در چارچوب قانون انجام شود و اگر تخلفی صورت گرفت، فرد متخلف باید پاسخگو باشد.

قادری اضافه کرد: همه جرایم مالیاتی ناشی از تأخیر در پرداخت مربوط به سالهای 89 ، 90 و 91 بنگاه‌های تولیدی که دارای پروانه هستند، در صورتی که بتوانند ظرف 6 ماه از لازم‌الاجرا شدن این قانون اصل بدهی خود را بپردازند، جرایم آنها بخشیده می‌شود، همچنین جرایم بدهی بیمه‌ای مربوط به سالهای مذکور نیز در صورت پرداخت اصل بدهی، بخشیده می‌شوند.

به گفته وی اجازه تهاتر نفت خام با کالاها و خدمات به وزارت نفت داده شد تا بتواند با خریداران خارجی یا پیمانکاران داخلی نفت را به صورت تهاتر به آنها بفروشد و در مقابل کالا و خدمات مورد نیاز را تا سقف 7 میلیارد دلار دریافت کند.

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه 92در بخش دیگری از سخنانش خاطر نشان کرد: به وزارت نفت اجازه داده شد برای احداث واحدهای صنعتی وابسته به نفت و گاز با بخش غیردولتی، خصوصی و تعاونی مشارکت کند البته با رعایت سیاست‌های کلی اصل 44 قانون اساسی.

نماینده شیراز در مجلس یادآور شد: در بودجه 92 در کمیسیون تلفیق به تصویب رسید که شهرک‌های کشاورزی مانند شهرک‌های صنعتی احداث شود و برای این منظور نیز دو میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شد.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه بررسی بودجه 92 در کمیسیون تلفیق به اتمام رسیده به همین دلیل سقف درآمدها و هزینه‌های بودجه 92 مشخص شده است و ما دیگر این سقف را تغییر نمی‌دهیم تنها یکسری منابع را برای برخی دستگاه‌های فرهنگی و آموزشی در اختیار کمیسیون‌ها گذاشته‌ایم تا بتوانند این منابع را با هماهنگی دولت بین دستگاه‌های ذکر شده توزیع کنند.

قادری تصریح کرد: همچنین در بودجه 92 مقرر شد 25 میلیارد تومان از اعتبارات مصوب خاص استان هرمزگان کسر شده و برای توسعه طرح‌های جزیره ابوموسی اختصاص یابد.

وی افزود: بودجه  25 میلیارد تومانی در نظر گرفته شده برای شورای عالی ایرانیان نیز کاملا کسر و به سر جمع اعتبارات کمیته امداد برای پرداخت اقساط خانواده‌های تحت پوشش طرح مسکن روستایی اضافه شد.

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه 92 در خاتمه خاطر نشان کرد: همچنین 8 درصد از سرجمع اعتبارات عمرانی استان‌ها برای هزینه‌کرد به منظور اجرای طرح‌ها در اختیار بنیاد مسکن استان‌ها قرار گرفت.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها