امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۲۰:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 59485
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۳
تعداد بازدید: 24
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس فیاض شجاعی گزینه نهایی کمیسیون برنامه و بودجه برای دادستانی دیوان محاسبات ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس فیاض شجاعی گزینه نهایی کمیسیون برنامه و بودجه برای دادستانی دیوان محاسبات کشور در جلسه علنی امروز (چهارشنبه) پارلمان به تشریح برنامه‌های خود در صورت حضور در دادستانی دیوان پرداخت.

وی در ابتدای سخنان خود در بیان بخشی از زندگینامه‌اش گفت: من فیاض شجاعی متولد سال یک هزار و 348 در شهرستان میانه هستم؛ لیسانسم را در دانشگاه تهران و مدرک کارشناسی ارشدم را در رشته علوم جزا در دانشگاه تربیت مدرس اخذ کردم.

وی اضافه کرد: حدود 20 سال است که به عنوان دادیار دیوان محاسبات در مقطع دادیاری، رئیس شعبه و در حال حاضر نیز به عنوان سرپرست دادسرای دیوان در دیوان محاسبات کشور فعالیت می‌کنم.

شجاعی بر این نکته تاکید کرد که اگر رای مثبت نمایندگان را اخذ کند تعامل با مجلس را در دستور کار خود قرار خواهد داد.

وی راهکارهایی برای تعامل با مجلس برشمرد و جمع‌بندی نظر کارشناسان و ارائه آن به مجلس، تعامل جدی با بدنه دیوان، ارکان دیوان و مدیریت آن را از جمله این راهکار‌ها عنوان کرد.

گزینه نهایی کمیسیون برنامه و بودجه برای تصدی سمت دادستانی دیوان محاسبات تعامل جدی با دستگاه‌های نظارتی دیگر و همچنین دستگاه‌های اجرایی را از دیگر رویکردهای خود عنوان کرد و افزود: تعامل با دستگاه‌های اجرایی به مثابه اغماض از عملکرد خلاف قانون آنها نیست بلکه تعامل‌ها در جهت توسعه و ارتقاء نظارت انجام می‌شود.

شجاعی پاسداری از بیت‌المال و استیفای حقوق مردم را از جمله رویکردهای جدی خود دانست.

وی به اعضای کمیسیون برنامه و بودجه مجلس و نمایندگان خانه ملت وعده داد که در صورت اخذ رای مثبت نمایندگان از تمامی فرصت‌ها و ظرفیت‌ها در راستای استیفای حقوق مردم و نظارت بر دستگاه‌های اجرایی استفاده کند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار