امروز : یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 21
۲۰:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 59486
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۳
تعداد بازدید: 57
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سید حسین نقوی‌ حسینی نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی پیش از ظهر ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سید حسین نقوی‌ حسینی نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی پیش از ظهر امروز (چهارشنبه) در نطق میان ‌دستور خود در صحن علنی ضمن تبریک هفته نیروی انتظامی اظهار داشت: در آستانه نشست جمهوری اسلامی ایران و 1+5 قرار داریم و تحرک دیپلماسی دولت که مستحضر به حمایت و پشتیبانی رهبر معظم انقلاب و ملت ایران است، باید در این نشست با رویکرد نرمش قهرمانانه، ظرفیت و توانمندیی خود را به نمایش بگذارد و همانگونه که تاکنون مورد تأکید رئیس‌ جمهور و وزیر امور خارجه بوده، از حقوق ملت و منافع ملی کشور به نحوی دفاع و حمایت شود که خطوط قرمز نظام رعایت شود.

وی افزود: حق مسلم ملت ایران بهره‌برداری از انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای غنی‌سازی با هر درجه‌ای که مورد نیاز صنعت هسته‌ای کشور است در داخل کشور از خطوط قرمز نظام و غیرقابل مذاکره است و هیچ کس حق ندارد در مورد حق مذکور ملت ایران مذاکره کند و یا منتظر نظر مجدد کسی باشد.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس خاطرنشان کرد: امروز کشور ایران عضو حلقه کشورهای صاحب فناوری هسته‌ای دنیا با امتیاز صنعت هسته‌ای بومی است و تقریباً صددرصد قطعات و امکانات مورد نیاز آن تولید داخلی است و از مراحل مذاکره عبور کرده است، اما این غربی‌ها هستند که باید اعتمادسازی و اقدامات عملی اعتمادساز نشان دهند که  می‌خواهند از طریق مذاکره به حل مناقشات بپردازند.

نقوی ‌حسینی تصریح کرد: یادمان باشد که تعظیم آمریکا در مقابل ملت ایران و اظهار تمایل دولت و کنگره آمریکا مبنی بر حل مناقشات و برقراری روابط دیپلماسی پارلمانی با ایران حاصل 35 سال مقاومت ملت ایران در مقابل مداخلات، تجاوزگری‌ها، فشارها و تهدیدات آمریکا علیه این ملت است.

وی ادامه داد: دولتمردان امروز و آینده تصور نکنند که با وادادگی، کوتاه‌آمدن و عقب‌نشینی می‌توان آمریکا را نرم کرد و تغییر در رفتار او ایجاد کرد.

نماینده ورامین اضافه کرد: آمریکا باید خوی تجاوزگری، خودبرتربینی و سلطه‌گری‌اش را تغییر دهد و الا با تلفن، گفت‌وگو و مذاکره موضوع حل نخواهد شد.

نقوی ‌حسینی بیان کرد: ملت ایران هرگز قتل ‌عام مردم انقلابی خود توسط سلاح‌های آمریکایی حکومت طاغوت در دوران انقلاب، انواع کودتاهای آمریکایی همانند نوژه و عملیات‌های نظامی همانند حادثه طبس و قتل‌عام زنان و کودکان در حمله به هواپیمای ایرباس، حمایت همه‌جانبه آمریکا از صدام طی 8 سال دفاع مقدس که سبب پرپر شدن هزاران نفر از جوانان کشور و جانباز شدن هزاران مجاهد ایثارگر، تحریم‌ها، تهدیدها و فشارهای غیرقانونی و به ناحق آمریکایی و همپیمانانش به نظام جمهوری اسلامی و ملت ایران هرگز مصادره به ناحق ملت ایران طی 34 سال گذشته توسط آمریکا را فراموش نخواهد کرد.

نقوی‌ حسینی ادامه داد: اما جمهوری اسلامی ایران با منطق قوی و مستدل و بر اساس اعتماد به مذاکره در حل مناقشات دیپلماسی با وجود تمام جنایات تجاوزات، خیانت‌ها، تهدیدها، تحریم‌ها و فشارهای مذکور گام نخست را با هدف اعتمادسازی و در پاسخ به حرص و ولع آمریکا و غرب برای مذاکره با ایران برداشته و منتظر اقدامات عملی، اعتمادساز و مثبت آنهاست.

وی گفت: گرچه به تعبیر مقام معظم رهبری نمی‌توان به این مذاکرات خوش‌بین بود اما اکنون افکار عمومی جهان و ملت ایران منتظر عملی شدن ادعاهای آمریکایی‌ها هستند.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس خاطرنشان کرد: ‌آزادسازی اموال مصادره شده ملت ایران، خارج شدن تحریم از دستور کار دولت و کنگره آمریکا، حذف تحریم‌های غیرقانونی و ظالمانه آمریکا علیه ملت ایران و بالاخره تغییر رفتار خصمانه علیه ملت ایران در رفتار آنها بر محور احترام متقابل ساده‌ترین و ابتدایی‌ترین اقدامی است که آمریکا در جهت اعتمادسازی ملت ایران می‌تواند انجام دهد در غیر اینصورت تنها فرصت آمریکا و غرب که خودشان مدعی آن هستند نیز از دست خواهد رفت.

وی با اشاره به حضور وزیر امور خارجه در کمیسیون امنیت ملی تصریح کرد: جلسه کمیسیون امنیت ملی نه غیرعلنی و نه محرمانه بنابراین با حضور نمایندگانی از کمیسیون‌های دیگر برگزار شد و بنده مطالب رسانه‌ها از جمله روزنامه کیهان را تکذیب نکردم و بلکه اعلام کردم که این مطالب در گزارش مکتوب کمیسیون نبود اما اعلام نکردم که این مطالب تکذیب شود.

نماینده ورامین در پایان با اشاره به مشکلات حوزه انتخابیه خود خواستار رسیدگی به آنها توسط مسئولان مربوطه شد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها