امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۱۹:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 59495
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۴
تعداد بازدید: 82
به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا»، حسین هژبری معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش در همایش طلایه‌داران فرهنگ ترافیک، پلیس یاران ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا»، حسین هژبری معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش در همایش طلایه‌داران فرهنگ ترافیک، پلیس یاران جوان، نوجوان، فرهنگیان و همیاران پلیس که امروز در دبیرستان البرز تهران برگزار شد، با طرح این پرسش از دانش‌آموزان که «چرا تمام زنگ‌ها در مدارس به صدا در می‌آید و چرا همه آیین‌های بزرگ حتما باید در مدارس برگزار شود؟»، اظهار داشت: به گفته سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی، 250 صفحه از درخواست‌های سازمان و ادارات مختلف برای اجرای برنامه‌هایشان در مدارس موجود است که البته شاید این مجموعه در قالب کتاب چاپ شود.
وی به انتقاد از نواخته شدن انواع زنگ‌ها در قالب چکش در مدارس پرداخت و ادامه داد: چرا همه فکر می‌کنند که باید تمام زنگ‌هایی که در مدارس نواخته می‌شود با چکش انجام شود.
هژبری اضافه کرد: از آنجا که مدارس جایگاه دانایی و توانایی است و یک میلیون نفر از زنان و مردان ارزشمند کشور در قالب معلم در فضای مدرسه تدریس می کنند، بسیاری از سازمان‌ها علاقه‌مند هستند برنامه‌هایشان را در مدارس اجرا کنند.
معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش گفت: بهترین گروه جمعیتی جامعه یعنی 12 میلیون و 300 هزار دانش‌آموز در مدرسه تحصیل می‌کنند، اما باید نگرش والدین نسبت به تحصیل فرزندانشان تغییر کند و به جای پرسیدن این مسئله که چند گرفته‌اید، از آنها بپرسند چه چیزی یاد گرفته‌اید.
وی ابه طرح همیاران پلیس اشاره کرد و بیان داشت: در حال حاضر 10 میلیون همیار پلیس در سطح کشور فعال هستند که این عده نقش زیادی در کاهش تخلفات راهنمایی و رانندگی داشته‌اند.
سیدعلی یزدیخواه مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران نیز در این مراسم به  همکاری این اداره‌کل با نیروی انتظامی اشاره کرد و گفت: آموزش و پرورش با راهور تهران بزرگ در حوزه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی، مصونیت بخشی در فضای سایبری، تربیت مدرسان آموزش خانواده، اعزام کارشناسان به مدارس برای گفتمان دو طرفه، ارائه روش‌های مناسب و مطلوب برای برخورد با معضلات و آسیب‌های اجتماعی، حضور در صبحگاه مدارس و ساماندهی سرویس مدارس در قالب 17 هزار دستگاه تاکسی، ون و مینی‌بوس همکاری دارد.
وی افزود: حضور بیش از یک میلیون همیار پلیس، 10 هزار فرهنگیار پلیس و سه هزار همکار فرهنگی در پلیس نامحسوس ترافیک راه از دیگر آمارهای ارزشمندی است که گویای همکاری سازنده بین پلیس و آموزش و پرورش است.
به گزارش فارس، در این مراسم با از تعدادی از همیاران پلیس توسط رئیس پلیس راهور و معاون پرورشی وزارت آموزش و پرورش تقدیر شد.
انتهای پیام/
 
برچسب ها:
آخرین اخبار