امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۱۹:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 59497
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۴
تعداد بازدید: 41
محمد وجگانی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس،‌وضعیت آزمایشگاه‌های کشور را با توجه به گران شدن ابزار لازم و کیت‌های آزمایشگاهی بسیار ...

محمد وجگانی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس،‌وضعیت آزمایشگاه‌های کشور را با توجه به گران شدن ابزار لازم و کیت‌های آزمایشگاهی بسیار نگران‌کننده عنوان کرد و گفت: با این افزایش قیمت‌ها،‌آزمایشگاه‌ها بیچاره شده‌اند.

وی ادامه داد:‌ علیرغم کاهش قیمت دلار که انتظار می‌رفت در قیمت کیت‌های آزمایشگاهی تاثیر مثبت بگذارد اما هنوز تأثیری بر کاهش قیمت آنها نگذاشته است.

رئیس جامعه علمی آزمایشگاهیان ایران تصریح کرد: به نظر می‌رسد در شرایط موجود باید مسئولان فکری کنند و این قیمت‌ها را سر و سامان دهند در حال حاضر قیمت برخی‌ کیت‌های آزمایشگاهی 3 برابر شده است.

وجگانی ادامه داد: در جلسه‌ای که با وزیر بهداشت برگزار شد، اعلام کردیم که قیمت برخی کیت‌های آزمایشگاهی 5 برابر شده است و نوع خاصی از کیت از قیمت 400 هزار تومان به ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان افزایش یافته است.

وی تصریح کرد: روز گذشته نیز جلسه‌ای را با مسئولان آزمایشگاه مرجع سلامت  وزارت بهداشت داشتیم که در مورد نظارت بر قیمت‌ها و کنترل آنها تصمیم‌گیری شد.

وجگانی گفت: آن چیزی که باید اتفاق بیفتد این است که از تولیدکنندگان داخلی حمایت شود و با توجه به اینکه فارغ‌التحصیلان رشته آزمایشگاهی در کشور بسیار هستند باید محصولات داخلی را جایگزین محصولات خارجی کنیم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار