امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۱۱:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 59507
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۶
تعداد بازدید: 53
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری المیادین، «خالد مشعل» طی سخنانی در لبنان به روند پرشتاب اجرای طرح عملی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری المیادین، «خالد مشعل» طی سخنانی در لبنان به روند پرشتاب اجرای طرح عملی تقسیم مسجدالاقصی و حرم شریف ابراهیمی اشاره و تاکید کرد که تقسیم مسجدالاقصی مقدمه‌ای برای تخریب آن است.

وی گفت که مقاومت و انتفاضه از تخریب مسجدالاقصی جلوگیری کرد اما مذاکرات سازش خطرات علیه قدس را بیشتر می‌کند.

وی افزود که مذاکرات امروز بیش از هر زمان دیگری به خطر واقعی تبدیل شده است اما اتخاذ موضع قاطعانه فلسطینی، عربی و اسلامی در قبال قدس ضروری است.

وی گفت که به مقاومت در کنار قدرت نظامی که قادر به مقابله و آزادسازی سرزمین باشد، نیاز است و چالش‌ها هر قدر که باشد هیج جایگزینی برای استفاده از زور در قبال دشمن صهیونیستی وجود ندارد و خطرناک‌ترین چیز در سرزمین ما، تداوم اشغالگری است.

خالد مشعل در بخش دیگری از سخنان خود به اختلافات فلسطینیان نیز اشاره کرد و خواستار آشتی ملی برای پایان دادن به دو دستگی داخلی شد.

وی تاکید کرد که آشتی و پایان دادن به دودستگی خطری برای اسرائیل است و من از برادران خود می‌خواهم که به منظور مقابله با طرح‌های یهودی‌سازی قدس با هم دیدار کنیم و به مقابله گسترده مردمی در برابر اشغالگران و حفاظت از مسجدالاقصی دعوت می‌کنم.

مشعل همچنین خواستار آن شد تا قدس و مسجدالاقصی در اولویت برنامه‌های جنبش‌ها و دولت‌ها قرار گیرد و تاکید کرد که حق ملت‌های عربی و اسلامی است که به خاطر آزادی و دموکراسی خود دست به مبارزه ملی بزند.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار