امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۲:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 59509
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۶
تعداد بازدید: 47
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «جی تی ای»، گروهی متشکل از نمایندگان دموکرات و جمهوریخواه کنگره آمریکا از دولت «باراک اوباما» رئیس جمهور ...

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «جی تی ای»، گروهی متشکل از نمایندگان دموکرات و جمهوریخواه کنگره آمریکا از دولت «باراک اوباما» رئیس جمهور این کشور خواستند تا از تمام تحریم های مصوب مجلس نمایندگان کنگره آمریکا علیه ایران استفاده کند تا بر اساس ادعای آنها، این تحریم ها مانع از دستیابی ایران به تسلیحات هسته ای شود.

بر اساس این خبر، 78 نفر از نمایندگان دو حزب کنگره آمریکا در نامه مورخ 4 اکتبر خود به اوباما خواستار اجرایی شدن تمام تحریم های مصوب علیه ایران شده اند؛ بسیاری از این قانونگذاران که این نامه ضد ایرانی به اوباما را امضا کرده اند، به تازگی از سفر خاورمیانه به آمریکا بازگشته اند؛ این قانونگذاران در نامه دو صفحه ای خود به اوباما مدعی شده اند که به شدت نگران چشم اندازهای یک ایران هسته ای هستند.

ن قانونگذاران آمریکایی با ادعای اینکه تغییری در سیاست هسته ای ایران به رغم روی کار آمدن دکتر «حسن روحانی» رئیس جمهور جدید ایران نمی بینند، در نامه ضد ایرانی خود به اوباما ضمن اینکه بر ضرورت اجرایی شدن تحریم ها علیه ایران توسط دولت اوباما تاکید کرده اند، مدعی شده اند که «ما آماده استفاده از زور در صورت لزوم هستیم».

در ادامه نامه قانونگذاران آمریکایی که تحت حمایت کمیته امور عمومی آمریکا و اسرائیل به اوباما نوشته شده، آمده است که: درحالیکه پیشرفت های دیپلماتیک اخیر دلگرم کننده است اما آنچه در نهایت اهمیت دارد، عمل است.

«لوک مسر» جمهوریخواه ایالت «ایلینوی» به همراه «برد اشنایدر» دموکرات ایلینوی،‌ تنظیم این نامه ضد ایرانی را بر عهده داشته اند؛ مسر در این نامه مدعی شده است که: من از گفت و گو با ایران استقبال می کنم اما آمریکا باید به اعمال فشار از طریق تحریم ها ادامه دهد و در اعلام اینکه اگر ایران برنامه هسته ای اش را نابود نکند، استفاده از زور یک گزینه خواهد بود نیز صریح باشد.

این خبر در شرایطی منتشر می شود که روزنامه صهیونیستی «هاآرتص» نیز در خبری گزارش داده است که کمیته امور عمومی آمریکا و اسرائیل موسوم به «آیپک» نیز از دولت اوباما خواسته است تا درصورتی که ایران در طول مذاکرات هسته ای، به غنی سازی اورانیوم ادامه دهد، تحریم ها علیه این کشور تشدید شود.

بر اساس نوشته هاآرتص، آیپک نیز با ملحق شدن به رژیم صهیونیستی و برخی از سران کنگره آمریکا، از دولت اوباما خواسته است تا تحریم های ضد ایرانی را تشدید کند.

آیپک در یادداشتی که روز دوشنبه هفته جاری به کنگره آمریکا فرستاد و بعد از آن این نامه در اختیار خبرنگاران قرار گرفت، مدعی شده است که: آمریکا باید به منظور جلوگیری از سوء تفاهم در ایران، صراحتا نشان دهد که تا زمانیکه ایران به شیوه ای اثبات کردنی، برنامه هسته ای اش را به حالت تعلیق در نیاورد، آمریکا کاهش تحریم ها را بررسی نخواهد کرد.

در ادامه این نامه ضد ایرانی اینطور ادعا شده است که: اگر فعالیت های هسته ای ایران ادامه داشته باشد، آمریکا و جامعه بین المللی باید تحریم ها را شدت بخشند و این پیام رئیس جمهور باراک اوباما که گزینه معتبر نظامی به منظور جلوگیری از تولید تسلیحات هسته ای توسط ایران روی میز است را تقویت کنند.

آنچه در یادداشت آیپک قابل توجه است، این است که کمیته امور عمومی آمریکا و اسرائیل از درخواست های «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی مبنی بر پایان تمام فعالیت های غنی سازی در ایران به عنوان بخشی از توافق هسته ای نهایی با تهران استفاده نکرده است و صرفا خواستار تعلیق غنی سازی هسته ای به عنوان مبنایی برای مذاکرات شده اند و به عبارتی، نگرش و طرز فکری که در بیانیه ضد ایرانی آیپک دیده می شود بیشتر با نگرش قدرت های غربی همخوانی دارد تا طرز فکر نتانیاهو؛ گزارش های منتشر شده حاکی از آمادگی قدرت های غربی برای صدور مجوز ادامه حدی از غنی سازی در ایران است.

این خبر در شرایطی منتشر می شود که مقامات ارشد دولت اوباما از کنگره این کشور خواسته اند تا بعد از برگزاری مذاکرات هسته ای با ایران، اعمال تحریم های جدید علیه تهران را بررسی نکنند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها