امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۲:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 5952
تاریخ انتشار: ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۴۵
تعداد بازدید: 121
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، شهلا میرگلوبیات نماینده مردم ساوه و زرندیه ...

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، شهلا میرگلوبیات نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی پیش از ظهر امروز (چهارشنبه) در نطق میان دستور خود در صحن علنی اظهار داشت:‌ دشمنان قسم خورده ملت ایران در شرایط کنونی از سیاهنمایی اوضاع اقتصادی کشور کمر همت بسته‌اند و می‌خواهند در آستانه یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری حضور سالم مردم در پای صندوق‌های رأی را کمرنگ کنند.

وی افزود:‌ دشمنان باید بدانند که مردم رشید و شگفتی‌ساز ایران اسلامی همانند تمام انتخابات گذشته بعد از پیروزی انقلاب، بار دیگر با حضور حداکثری خود ایران را کانون توجه این حماسه برای جهانیان خواهند کرد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس خاطرنشان کرد:‌ امروز ایران اسلامی با پیشرفت‌ها و دستاوردهای خیره‌کننده در عرصه‌های مختلف از جمله عرصه‌های علمی، صنعتی و دفاعی کانون توجه جهانیان شده است.

میرگلوبیات ادامه داد: ‌با وجود ایجاد موانع عملی و تبلیغات گسترده از جانب بدخواهان ملت، موفقیت‌های ملت ایران دریچه دیگری از ارزش‌های انقلاب اسلامی،‌ استقلال و خودکفایی ایران را برای سایر ملت‌ها به عنوان الگو باز کرده است.

وی با بیان اینکه مردم انقلابی و تیزبین ایران اسلامی همانگونه که در تمام عرصه‌های انقلاب از جمله 8 سال دفاع مقدس موضوع فناوری صلح‌آمیز هسته‌ای و ده‌ها توطئه خارجی و داخلی نظیر فتنه 88  را دلیرانه و متعهدانه ایستاده‌اند، گفت:‌ این اتفاقات سبب افتخار ملت‌های آزاده در جهان اسلام است.

میرگلوبیات گفت: مردم ‌امسال نیز با توجه به فرمایشات گوهربار مقام عظمای ولایت با حضوری پرشور در پای صندوق‌های رأی و همیاری مجلس و دولت برای پیشبرد اهداف اقتصادی و حرکت در جهت تولید ملی حضور حماسی خود را در زمینه اقتصاد و سیاست متجلی خواهند کرد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس تصریح کرد:‌ حرکت در جهت خارج شدن از وابستگی کشور به نفت، داشتن سیاست‌های مدون و کلان اقتصادی،‌ همدلی با مجلس و اجرای دقیق مصوبات نمایندگان ملت و گرفتار نشدن در سیاست‌های روزمره از جمله موضوعاتی است که دولت آینده باید به آنها توجه کند.

نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس در بخش دیگری از اظهاراتش با اشاره به مشکلات حوزه انتخابیه خود گفت: مهم‌ترین سرمایه در شهرستان های ساوه و زرندیه وجود مردمی ولایتمدار، مؤمن و تلاشگر است که این دو شهرستان دارای دو قطب صنعتی و کشاورزی استان هستند

وی افزود:‌ به دلیل قرار گرفتن این دو شهرستان در شاهراه مواصلاتی کشور و کوریدور شرق به غرب، نزدیکی به فرودگاه امام خمینی (ره)،‌ برخورداری از بزرگترین شهرک صنعتی کشور و چندین شهرک صنعتی و‌ زمین‌های حاصلخیز ظرفیت بالقوه‌ای دارد که تمایل سرمایه‌گذاران بخش خصوصی و تقویت تولید را دو چندان کرده است، اما استفاده از تمام منابع در دوشهرستان، نیاز به مدیریتی صحیح،‌ توانمند و برنامه‌ریزی‌های دقیق و کارشناسی دارد.

میرگلو بیات همچنین اضافه کرد: حمایت از بخش تولید به طور کامل، ارائه تسهیلات بانکی، معافیت‌های مالیاتی، حل مشکلات جامعه کارگری با توجه به وجود بیش از 50 هزار کارگر و بیش از 500 هزار واحد صنعتی کوچک و بزرگ و توجه ویژه به حل مشکلات کشاورزان و دامداران دو شهرستان ساوه و زرندیه می‌تواند کمک زیادی به امر تولید و توسعه اقتصادی کند.

نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس تصریح کرد: به دلیل مسافت طولانی شهرستان‌های ساوه و زرندیه از مرکز استان و این احساس مدیران استانی که ممکن است زمانی دو شهرستان مذکور از استان مرکزی جدا شوند، سبب شده تا شهرستان‌های ساوه و زرندیه مورد کم لطفی مدیران استانی قرار گیرد و پروژه‌های عمرانی نه تنها در سال 91 که محدودیت اعتباری وجود داشت بلکه در سال های گذشته که اعتبارات خوبی در استان مرکزی تخصیص یافته بود،‌ روند کندی داشته باشد.

وی گفت:‌ انتقال آب شیرین از سد شاخه‌های دز از سال 80 مطرح اما هنوز عملیات اجرایی آن شروع نشده و جزو آرزوهای دست نیافتنی برای مردم شهرستان ساوه است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس همچنین ادامه داد:‌ تصفیه خانه‌های آب شرب و فاضلاب از سال 86 آغاز و قرار بود در سال 89 به اتمام برسد که در حال حاضر نیز جزو طرح‌های مهر ماندگار قرار دارند و 80 درصد پیشرفت فیزیکی دارد، در حالی که ساوه جزو مناطق کم آب است نیاز به تسریع در روند پروژه‌های مذکور وجود دارد.

میرگلو بیات گفت: کمربندی ساوه نیز از پروژه‌های بسیار مهم و حیاتی شهرستان به دلیل تردد تریلرها و کامیون‌ها و همچنین ترافیک سنگین در مرکز شهر نیاز به تسریع در روند پروژه و اتمام هر چه سریع‌تر دارد.

نماینده ساوه با بیان اینکه فرمانداری ویژه شهرستان ساوه از سال 85 ابلاغ اما فقط در حد یک اسم و تابلو باقی مانده است، گفت: این فرمانداری نیاز به تشکیلات سازمانی و استقلال عمل دارد تا مشکلات مردم در سطح شهرستان حل شود و مردم برای کوچک‌ترین کارها به مرکز استان مراجعه نکنند تا هزینه‌های جانی و مالی بر آنها تحمیل نشود.

وی با اشاره به اینکه در حدود 2 سال قبل کشاورزان در سایت وزارت نیرو برای صدور هر چه سریع‌تر پروانه بهره‌برداری چاه‌های آب حفر شده قبل از سال 85 ثبت نام کرده‌اند، گفت: بعد از دو سال هنوز پروانه‌ای صادر نشده و کشاورزان نمی‌توانند از تسهیلات کشاورزی استفاده کنند.

میرگلو بیات همچنین ادامه داد: شهرستان‌های ساوه و زرندیه دارای بیشترین معادن در سطح استان مرکزی هستند اما نحوه واگذاری معادن به بخش خصوصی غیر
شفاف و نامشخص است.

این نماینده مردم در مجلس با بیان اینکه شهرستان زرندیه از 10 سال قبل به شهرستان ارتقا یافت و از ساوه جدا شد، گفت:‌ اما متأسفانه متناسب با لیاقت مردم ولایتمدار این شهرستان ارتقای مدیریتی نداشته است و تعدادی از ادارات آن در حد نمایندگی است و تعدادی دیگر حتی در حد نمایندگی نیز تشکیل نشده است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس افزود: یکی از مشکلات عمده زرندیه جاده قدیم ساوه ـ زرندیه است که 4 شهر بزرگ با تعداد زیادی در مجاور آن قرار دارد که با توجه به قدمت طولانی این جاده با عرض کم ساخته شده است و در حال حاضر با تردد بیش از 20 هزار اتومبیل در روز به نام جاده مرگ نام‌گذاری شده است و در تصادفات جاده‌ای تا کنون خانواده‌های زیادی نیز بی‌سرپرست شده‌اند.

وی ادامه داد:‌ با وجود دستورات مکرر وزیر راه و شهرسازی جهت تعریض جاده قدیم ساوه ـ زرندیه این جاده هنوز تعمیر نشده است.

میرگلوبیات با بیان اینکه ساخت بیمارستان 32 تختخوابه زرندیه از سال 89 آغاز شده است، خاطرنشان کرد:‌ قرار بود بیمارستان زرندیه در سال 91 به بهره‌برداری برسد، اما در حال حاضر با 40 درصد پیشرفت فیزیکی متوقف شده است.

نماینده ساوه ادامه داد:‌خدمت‌رسانی بهداشت و درمانی در سطح اول در روستاها و شهرستان‌های زرندیه و ساوه ضعیف است و با وضعیت فعلی اقتصادی و تورم، مردم کم درآمد روستا و شهرهای کوچک برای درمان یک سرماخوردگی معمولی یا تزریق یک آمپول مجبور هستند مسافت طولانی تردد و با هزینه‌های جانی و مالی روبه‌رو شوند.

وی تصریح کرد:‌ آسفالت راه روستایی و خدمت‌رسانی به روستاهای شهرستان‌های ساوه و زرندیه از متوسط سطح استانی عقب‌تر است.

میرگلوبیات گفت: تعدادی از شبکه‌های آبرسانی روستایی فرسوده هستند و با 30 درصد هدررفت آب در حال کارکرد هستند و آب شرب بهداشتی مردم به وسیله تانکر تأمین می‌شود.

عضو کمیسیون بهداشت مجلس با اشاره به اینکه همه موارد نشانه این است که شهرستان ها متناسب با استان ارتقا نیافته است، خاطرنشان کرد: به منظور برقراری عدالت لازم است بودجه‌های استانی متناسب با هر شهرستان مستقیماً از تهران ابلاغ و صرف رشد و توسعه همان شهرستان شود.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها