امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۹:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 59520
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۸
تعداد بازدید: 66
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نگار استخر از فعالیت سنجد خبرنگار در روزهای جشنواره و پوشش اخبار این رویداد برای کودکان خبر ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نگار استخر از فعالیت سنجد خبرنگار در روزهای جشنواره و پوشش اخبار این رویداد برای کودکان خبر داد و گفت: هرروز سنجد گزارش‌هایی را از جشنواره تهیه  و با خبرنگاران و و داوران کودک ارتباط برقرار می‌کند.

وی ادامه داد: سنجد  با کارگردانان مطرحی که در این جشنواره فیلم دارند و همچنین هنرپیشه‌ها و شخصیت‌هایی که چهره‌های محبوب و شناخته‌شده بچه‌ها هستند، مصاحبه می‌کند.

عروسک گردان و صدا پیشه سنجد در ادامه درباره محبوبیت این برنامه تلویزیونی میان کودکان تصریح کرد: بخت و اقبالی که سنجد و هم نسل‌های آن داشتند، این بود که سال‌های خلق این عروسک‌ها امکانات دیداری زیادی در اختیار بچه‌ها نبود و با یک فکر خوب و پشتکار می‌توانستیم شخصیتی را خلق کنیم که در بین بچه‌ها محبوب شود.

وی افزود: اما این روزها با سرگرمی‎ها‌ی زیادی که در اختیار بچه‌ها  قرار دارد، راضی کردن‌ مخاطب کودک سخت شده است.

استخر علت ماندگاری سنجد را در این سال‌ها، باورپذیر بودن این عروسک به عنوان موجودی زنده در قالب شخصیت یک خبرنگار دانست و افزود: آنچه که سبب ماندگاری سنجد در این سال‌ها شده است، باور ما نسبت به سنجد است. آنقدر برای ما زنده است که به همان نسبت بیننده او را به عنوان موجودی که بین بچه‌ها رفت و آمد می‌کند و با آنها زندگی می‌کند، قبول کرده‌ است.

وی ادامه داد: در این سال‌ها سنجد همه‌جا به عنوان خبرنگار حضور داشته است و در جشنواره‌ها، نمایش‌های عروسکی و سفرهای مختلف توانسته ارتباط بهتر و بیشتری با بچه‌ها برقرار کند.

وی به وقفه فعالیت چند ساله سنجد اشاره کرد و گفت: بازگشت سنجد پس از چند سال با شکل‌گیری خبرگزاری سنجد همراه بود. به این علت‌که بچه‌ها خود بتوانند به عنوان خبرنگار داوطلب با سنجد همکاری و نگاه دقیق‌تری به اطرافشان داشته باشند.

این عروسک‌گردان درباره مشکلات برنامه‌های عروسکی نیز اظهار داشت: تا قبل از یکی دو سال پیش، شخصیت‌های زیاد عروسکی از طریق برنامه‌های زنده به خانه‌های بچه‌ها می‌رفتند اما مشکل اساسی آنها عدم موفقیت‌شان در ماندگاری بود.

وی ادامه داد: برنامه‌های زنده عروسکی نیازمند هوشیاری بالایی هستند. در این برنامه‌ها فرصت شخصیت‌پردازی و پرداختن به قصه کم است و از طرفی هم نویسنده وکارگردان خیلی دربرنامه زنده صاحب‌نظر نیستند، پس برنامه ماندگار نمی‌شود.

استخر کمبود ایده‌های خوب و محدودیت‌های مالی را از دیگر معضلات این برنامه‌ها دانست.

عروسک‌گردان سنجد در پایان ضمن ابراز امیدواری به اکران فیلم‌های کودک در طول سال و پس از جشنواره گفت:هرساله جشنواره برپاست ولی در طول سال به ندرت فیلم‌ها اکران می‌شوند. امیدوارم برای اکران سینمای کودک چاره‌اندیشی شود تا خروجی جشنواره به عموم مردم و کودکان و نوجوانان منتقل شود.
انتهای پیام /
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها