امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۴:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 59536
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۱
تعداد بازدید: 74
محمد اصغری در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس با اعلام اینکه بارش‌ها در سواحل کشور ادامه داد،‌گفت:‌ از فردا بارش‌ها در این نواحی کشور ضعیف ...

محمد اصغری در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس با اعلام اینکه بارش‌ها در سواحل کشور ادامه داد،‌گفت:‌ از فردا بارش‌ها در این نواحی کشور ضعیف می‌شود.

کارشناس ارشد هواشناسی با بیان اینکه سامانه بارش‌ها با حرکت به سمت شمال شرق به تدریج از کشور خارج می‌شود، افزود: بر همین اساس ناپایداری‌های جوی به شکل وزش باد در این بخش از کشور بروز پیدا می‌کند.

وی با اعلام اینکه طی هفته جاری در اکثر مناطق کشور شاهد وزش باد خواهیم بود، ‌ابراز داشت: طی دو روز‌ آینده وزش باد در شمال شرق و شرق کشور قابل توجه خواهد بود به‌طوری‌که با بروز گرد و غبار همراه است.

اصغری با اعلام اینکه هم‌اکنون گرد و غبار در هوای مشهد پراکنده است، گفت:‌ علاوه بر مشهد، آسمان تهران نیز تا امروز بعدازظهر غبارآلود خواهد بود؛ البته از فردا از غلظت گرد و غبار در این کلانشهر کاسته می‌شود.

کارشناس ارشد هواشناسی با اشاره به تراکم ابر در آسمان تهران، یادآور شد:‌ همین امر موجب بروز رگبار و رعد و برق در ساعت‌های بعدازظهر امروز در ارتفاعات این کلانشهر خواهد شد.

اصغری اضافه کرد: علاوه بر تهران، استان‌های قم، اصفهان، سیستان و بلوچستان  شرایط  مزبور را دارند. البته در این میان در برخی مناطق استان‌های کرمان و یزد شرایط بارندگی فراهم است.

وی درباره بارش باران در تهران خاطرنشان کرد: طی هفته جاری انتظار بارش باران در سطح شهر تهران وجود ندارد اما بارش باران در ارتفاعات این کلانشهر دور از انتظار نیست.

اصغری با بیان اینکه از امروز در باند غربی کشور شاهد افزایش دمای هوا خواهیم بود، افزود: طی دو روز آینده باند مرکزی و شرقی کشور شاهد روند نسبی افزایش دما خواهند شد.

به گفته وی، دمای هوا به طور میانگین در کل کشور 2 تا 3 درجه سانتی‌گراد افزایش می‌یابد.

کارشناس ارشد هواشناسی درباره بارش برف در مناطق مختلف کشور با اعلام اینکه روز گذشته چالدران، ورزقان، ارتفاعات کلاردشت و برخی نقاط دیگر شاهد بارش برف بودند، بیان داشت: بارش برف تا پایان هفته جاری در ارتفاعات مازندران(البرز مرکزی) و ارتفاعات گلستان دور از انتظار نیست.
انتهای پیام/
 
برچسب ها:
آخرین اخبار