امروز : پنجشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 17
۲۳:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 5955
تاریخ انتشار: ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۴۵
تعداد بازدید: 89
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از تویسرکان امروز همایش سقیفه و یورش به حریم نبوی با عنوان بررسی علل و نحوه تشکیل سقیفه و ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از تویسرکان امروز همایش سقیفه و یورش به حریم نبوی با عنوان بررسی علل و نحوه تشکیل سقیفه و پیامدهای نگین آن با حضور استاد دانشگاه و محقق تاریخ اسلام محمد‌حسین رجبی دوانی و مسئولان شهرستان به همت حوزه علمیه کوثر خواهران، تبلیغات اسلامی، دانشگاه آزاد اسلامی و ارشاد اسلامی در مجتمع فرهنگی و هنری فردوسی تویسرکان برگزار شد.

 محمد‌حسین رجبی‌دوانی در جمع طلاب حوزه‌های علمیه و با محکوم کردن عمل قبیح وهابی‌ها در هتک حرمت به صحابی حضرت رسول(ص) ضمن تشریح سقیفه، اظهار داشت: جای شگفتی است که اشقیای این زمان جسارت را در دشمنی با اهل بیت(ع) و مذهب تشیع به جایی رساندند که به ساحت صحابی رسول‌الله(ص) تعرض می‌کنند.

 وی افزود: علمای اهل تسنن باید یکپارچه این تعرض را محکوم کنند اگر بر ادعای خود پایبند هستند که به پیامبر (ص) و اصحاب ایشان احترام می‌گذارند.

کارشناس تاریخ اسلام با اشاره به اینکه دشمنان اسلام قبل از این هم به مرقد سلمان فارسی، امامزاده محمد فرزند امام هادی و نواب خاص جسارت کردند، تصریح کرد: اعمال قبیح اینها نشان می‌دهد که آنها کینه و بغض دیرینه از تشیع دارند.

وی بیان کرد: بسیاری از خواص در تاریخ اسلام منافع قومی و شخصی خود را به منافع دینی ترجیح دادند و همین حرکت از سوی این افراد در جامعه آن زمان باعث بروز و ظهور مشکلات و مسائل زیادی شد.

رجبی‌‌دوانی با بیان این نکته که عدم درک درست از ولایت پیامبر(ص) ریشه همه مشکلات تاریخ است، گفت: مسلمانان در زمان حیات پیامبر(ص) و پس از رحلت ایشان رسالت رسول‌الله (ص) را قبول کرده بودند اما ولایت امری خاتم‌الانبیاء بر همه امور خودشان را فهم و درک نکرده بودند.

وی تصریح کرد: معیار ارزش افراد در عرب جاهلی شیوخ و بزرگان بود، و این در حالی بود که در فرهنگ رسول‌الله(ص) ملاک و معیار ارزش‌گذاری افراد تقوا و در مسیر حق بودن تعریف شده بود.

استاد دانشگاه و کارشناس تاریخ اسلام افزود: پیامبر اکرم(ص) بر اساس آیات صریح قرآن کریم سخن می‌گفتند، اما امت به ظاهر مسلمان سخنان حضرت را که اوامر الهی بود هم در زمان حیات و پس از رحلت ایشان زیر پا می‌گذاشتند.

رجبی‌دوانی لازمه ولایتمداری را اطاعت بی‌چون و چرا خواند و گفت: در عصر امروز نیز برخی از افراد منافع حزبی و باندی خود را به مصالح نظام و ولایت ترجیح دادند به نحوی که به کرات دم از شورای رهبری می‌زنند.

وی ادامه داد: زمانی که فتنه 88 به واسطه برخی از فریب‌خوردگان رخ داد این رویداد با توجه به همه تلخی‌هایی که داشت سبب یقین اهل بصیرت و آگاهی بیشتر جامعه نسبت به عنایت پروردگار و امام زمان(عج) به مقام معظم رهبری شد.

استاد دانشگاه و کارشناس تاریخ اسلام، بصیرت و هوشیاری را در این روزها لازمه حماسه بزرگ سیاسی در عرصه انتخابات دانست و تصریح کرد: دقت و توجه به سخنان رهبر معظم انقلاب و تبعیت از فرامین ایشان بهترین هدایت‌گر برای یک انتخاب اصلح است.
انتهای پیام/89010/غ40/ژ1001
برچسب ها:
آخرین اخبار