امروز : جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 15
۱۲:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 59550
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۳
تعداد بازدید: 51
به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی صبح امروز و در دومین روز سفر کاری خود ...

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی صبح امروز و در دومین روز سفر کاری خود به ژنو در حاشیه اجلاس بین المجالس با «فیلیپ لمباردی» رئیس مجلس سوییس و «یوسف الرکابی» رئیس هیئت پارلمانی عراق دیدار و در خصوص مسایل منطقه‌ای و بین‌المللی و راههای گسترش همکاری های دوجانبه و افزایش سطح همکاری پارلمانی  گفت‌وگو کرد.
ایجاد ثبات در عراق در گرو وفاق ملی است
لاریجانی در دیدار با یوسف الرکابی رئیس هیات پارلمانی عراق، با بیان اینکه ایران از برقراری آرامش و ثبات در عراق استقبال و حمایت می‌کند، افزود: معتقدیم هر چه وحدت در عراق بیشتر باشد، به نفع ملت این کشور خواهد بود.
وی با بیان اینکه تدبیر رهبران عراق مشکلات موجود در این کشور را حل خواهد کرد، گفت: در این زمینه مذاکرات خوبی با آقای النجیفی داشته‌ایم.
لاریجانی با تاکید بر اینکه برای ما ثبات و توسعه عراق مهم است، گفت: به همین دلیل همکاری‌های اقتصادی با عراق را افزایش داده‌ایم و باید بگویم در مورد پروژه گاز و سایر همکاری‌ها، ایران در قبال ملت عراق احساس وظیفه می‌کند.
وفاق ملی، تنها راه عراق برای برقراری ثبات/موضع ایران و عراق در قبال سوریه به هم نزدیک است
وی با تاکید بر اینکه گفت‌وگوهای سیاسی بین گروه‌ها در عراق مهم است، تنها راه توفیق عراق برای برقراری ثبات را در گرو وفاق ملی خواند.
رئیس مجلس شورای اسلامی موضع ایران و عراق در قبال سوریه را به هم نزدیک توصیف کرد و گفت: ما از ابتدا تاکید کردیم که حل مشکل سوریه از کانال سیاسی انجام می‌شود، اما عده‌ای آن را قبول نکرده و اعلام کردند راه‌حل نظامی کارساز است.
لاریجانی با بیان اینکه ژنو 2 می‌تواند در حل مسئله سوریه مهم باشد، گفت: در این زمینه رایزنی ایران و عراق مهم خواهد بود، به همین دلیل ما از راه‌حلی که از سوی آقای النجیفی و نوری المالکی مطرح شده استقبال می‌کنیم.
در ادامه این نشست یوسف الرکابی با بیان اینکه تمام فراکسیون‌های مجلس عراق در مورد بحران سوریه به یک نقطه‌نظر رسیده‌اند، گفت: نتیجه این نقطه‌نظر مشترک طرحی بود که آقای النجیفی در تهران آن را مطرح کرد.
رئیس هیات پارلمانی عراق: دامنه بحران سوریه به سایر کشورها نیز می‌رسد
وی با تاکید بر اینکه عراقی‌ها به این باور رسیده‌اند که بحران سوریه تنها دامن مردم این کشور را نمی‌گیرد، تاکید کرد: ما معتقدیم دامنه بحران سوریه به سایر کشورها نیز می‌رسد و به همین دلیل عراق از ابتدای بحران سوریه خواستار حل مسالمت‌آمیز آن از مسیر سیاسی بود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها