امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۳:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 59553
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۳
تعداد بازدید: 91
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس محمد دهقان نماینده مردم طرقبه در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس محمد دهقان نماینده مردم طرقبه در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (چهارشنبه) پارلمان طی تذکری با استناد به ماده 104 آئین‌نامه داخلی خانه ملت گفت: طبق این ماده باید دستورات در گزارشات هفتگی چاپ شود تا مجلس نسبت به موضوعات در دستور کار قرار گرفته آگاه شود.

وی با اشاره به تبصره 2 ماده 104 آئین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: طبق این تبصره گزارش‌های تحقیق و تفحص، تفریغ بودجه و کمیسیون‌ها خارج از نوبت در دستور کار قرار می‌گیرند اما باید 48 ساعت قبل از طرح، چاپ شده و در اختیار نمایندگان قرار گیرند.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به معرفی گزینه نهایی کمیسیون برنامه و بودجه برای دادستانی دیوان محاسبات به صحن علنی و در دستور کار قرار گرفتن رای اعتماد به این گزینه در جلسه امروز (چهارشنبه) گفت: دیروز (سه‌شنبه) در کمیسیون رای‌گیری صورت گرفت و دوستان از طریق پیامک نسبت به انتخاب گزینه نهایی آگاه شدند.

وی ادامه داد: فارغ از اینکه نظر من درباره گزینه نهایی مثبت یا منفی است باید بگویم که این حق برای فرد معرفی شده و نمایندگان وجود دارد که نسبت به شناخت این گزینه اقدام کنند.

عضو هیئت رئیسه مجلس در دستور کار قرار گرفتن سریع انتخاب دادستان دیوان محاسبات را مورد انتقاد قرار داد.

پس از سخنان دهقان، محمد‌رضا باهنر که در غیاب لاریجانی ریاست صحن علنی مجلس شورای اسلامی را برعهده داشت درباره ماده 104 آئین‌نامه داخلی خانه ملت گفت: در بعضی اوقات دستور هفتگی را اصلاح می‌کنیم که این دستور نیز اصلاح شد.

وی ادامه داد: کمیسیون نظر خود را در جلسه دیروز اتخاذ کرد و اداره قوانین دستور را تغییر داد و این مسئله در معرض دید نمایندگان قرار گرفت.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در همین زمینه تاکید کرد: ما معمولا در انتخاب افراد زمان 48 ساعت را رعایت نکردیم زیرا اعتقاد ما بر این است که این اقدام جزء گزارش‌های کمیسیون تلقی نمی‌شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها