امروز : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 19
۰۴:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 59556
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۳
تعداد بازدید: 42
به گزارش خبرنگار پارلمانی مجلس شورای اسلامی، محمدعلی پورمختار نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ در مجلس شورای اسلامی پیش از ظهر امروز (چهارشنبه) در نطق ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی مجلس شورای اسلامی، محمدعلی پورمختار نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ در مجلس شورای اسلامی پیش از ظهر امروز (چهارشنبه) در نطق میان ‌دستور خود در صحن علنی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای نیروی انتظامی، با اشاره به وصیتنامه سیاسی-الهی امام خمینی(ره)،  گفت:‌ بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی ایران در این وصیتنامه با شناخت از رهبر بعد از خود و عزم ملت بزرگ ایران بر تداوم انقلاب اسلامی اطمینان دادند و اکنون نیز شاهد به ثمر نشستن این شجره طیبه هستیم.

وی صدور انقلاب اسلامی، افول قدرت‌های زورگو، آگاهی مسلمانان و مستضعفان جهان، مقابله با زیاده‌خواهی قدرت‌ها، سرنگونی و به خطر افتادن حکومت‌های وابسته به جبهه استکبار و بیداری اسلامی را در سایه انقلاب اسلامی ایران دانست و افزود: شیطان بزرگ که نتوانست از طراحی و اجرای توطئه‌های پی در پی علیه ملت ایران از تحمیل جنگ، فتنه منافقین، فتنه‌های 78 و 88 و اخیرا جنگ همه‌‌جانبه اقتصادی علیه ملت ایران طرفی بربندد به دلیل مقاومت مردم و مسئولین ایران امروز ناامید شده است.

نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تغییر مواضع ظاهری دولت آمریکا مبنی بر عزم مذاکره، رفع مشکلات و جبران گذشته، متذکر شد: امام خمینی(ره) به حق آمریکا را شیطان بزرگ نامید و همه می‌دانیم که اغواگری و فریبکاری کار شیطان است.

پورمختار روی خوش نشان دادن به مسئولین دیگر کشورها و استقبال ظاهری از آنها را از ترفندهای شیطان در عالم سیاست و دیپلماسی برشمرد و افزود: لبخند زدن و دست دوستی دراز کردن به سمت ملت ایران بعد از یک دوره فشار، تحریم و تحمیل جنگ اقتصادی برای کوتاه آمدن ملت ایران از مواضع اصولی خویش است لذا دولت و دستگاه‌ دیپلماسی که البته بر هوشمندی آنان اطمینان  کامل داریم باید مراقب این ترفندها باشند.

وی با بیان اینکه عمود خیمه آمریکا در جنگ اقتصادی زیر سایه مقاومت ملت ایران و رهبری مدبرانه رهبر انقلاب در حال نابودی است، اظهار داشت: بررسی شناخت نیت و رفتار واقعی آمریکا کار چندان سختی نیست و هم‌اکنون نیز می‌توان به راحتی دست دوستی آنان در دست برخی مسئولین و مردم کشورهایی مانند عراق، افغانستان، لیبی، یمن، مصر، بحرین و فلسطین را دید و امروز شاهدیم که مردم مسلمان همین کشورها به دست آمریکا از طریق تسلیح و حمایت از گروه‌های الحادی روزانه کشته می‌شوند.

نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ در مجلس با اشاره به مفهوم نرمش قهرمانانه، متذکر شد: بایستی تاکتیک‌های دیپلماسی هوشمندانه اتخاذ و ضمن اینکه باید قائل باشیم که حل مشکلات کشور الزاماً در گرو ارتباط با آمریکا نیست باید عزت، حکمت و مصلحت ملت ایران نیز در سرلوحه هر اقدامی قرار گیرد.

پورمختار ادامه مقاومت مردم و مسئولین نظام جمهوری اسلامی در برابر تحمیل جنگ اقتصادی و اعمال تحریم‌های ظالمانه غیرقانونی و غیرانسانی از سوی آمریکا را فرصتی تاریخی برای بازسازی اقتصاد کشور برشمرد و افزود: از دولت محترم که تلاش‌های وسیعی در این راه مصروف داشته است می‌خواهیم از نکاتی همچون سوق منابع مالی و پولی به سمت حمایت عملی از تولید، ایجاد مشوق‌های روشن و کاهش هزینه تولید‌کننده‌های صادق، تجدید نظر در سودهای بانکی، نظارت جدی بر کارکرد بانک‌ها به ویژه بررسی برخی موسسات اعتباری خصوصی و نیمه دولتی که با ورود غیرقانونی و غیرمسئولانه اقتصاد کشور را به چالش کشیده‌اند غافل نشود.

وی محدود کردن واردات بی‌رویه، فعال شدن در ایجاد اشتغال مولد و تعیین مسئولیت این امر مهم در وزارتخانه‌‌ها را ضروری ارزیابی کرد و ادامه داد: استفاده موثر و مفید از منابع صندوق توسعه ملی و تثبیت نرخ ارز و حمایت عملی از سرمایه‌گذاران صادق نیز می‌تواند در راستای مقاومت ملت ایران در برابر زیاده‌خواهی‌های غرب تاثیر فراوانی داشته باشد.

رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی نهادینه شدن مبارزه جدی و بی‌ملاحظه با مفاسد اقتصادی و برخورد قاطعانه و به دور از هرگونه مصلحت‌اندیشی با مفسدین را ضروری ارزیابی کرد و افزود: هیچ یک از مسئولین در این راه از تهدیدها نهراسند و اسیر سفارشات و جوسازی‌ها نشوند و کمیسیون اصل 90 نیز تمام تلاش خود را برای قاطعیت بخشیدن به این موضوع به کار خواهد بست.

پورمختار با بیان اینکه توجه به گردشگری در اقتصاد مقاومتی ضروری است، در پایان از قوه قضائیه خواست که در برقراری عدالت و سرعت رسیدگی به پرونده‌ها و احقاق حق مظلومین که خواست قاطبه ملت شریف ایران است به تلاش‌های خود ادامه دهد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها