امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۰۶:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 59559
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۳
تعداد بازدید: 58
به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت پس از پایان جلسه امروز کابینه با حضور در جمع ...

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت پس از پایان جلسه امروز کابینه با حضور در جمع خبرنگاران درباره انتخاب چند استاندار جدید، گفت: آقایان عبدالحسین مقتدایی، محمد احمدی و خدمتگزار به ترتیب بعنوان استانداران جدید استان‌های خوزستان، خراسان جنوبی و فارس در جلسه امروز هیئت دولت انتخاب شدند.

وی در ادامه با اشاره به بررسی وضعیت دریاچه ارومیه در جلسه هیئت دولت گفت: طرح‌های لازم در این زمینه مطرح شد و رئیس جمهور با حساسیت ویژه این موضوع را پیگیری کرده است.

نوبخت با اشاره به ارائه 19 طرح در زمینه بهبود شرایط دریاچه ارومیه به هیئت دولت اظهار داشت: همه این 19 طرح مورد تصویب قرار گرفت که می‌شود آن را در سه گروه خلاصه کرد.

سخنگوی دولت ادامه داد: اولین طرح این است که میزان آب ورودی به دریاچه تصحیح شود و بخش‌هایی که در صورت استمرار آنها برای دریاچه ارومیه بحران به وجود می‌آورند، متوقف شوند.

وی مطالعه و سرعت بخشیدن طرح‌ها برای انتقال آب به دریاچه ارومیه را موضوع مهم دیگر خواند و افزود: آقای رئیس جمهور کارگروه مربوط به دریاچه ارومیه و وزارت نیرو را مامور کرد که از اختیارات اصل 127 و 138 استفاده کرده و جلوی مشکلات این دریاچه گرفته شود.
سخنگوی دولت با اشاره به دغدغه رئیس جمهور درباره نجات رودخانه‌های کشور اظهار داشت: تشکیل کارگروهی برای نجات دریاچه ارومیه نیز به همین دلیل بود.
وی جلسه رئیس جمهور با بنیاد نخبگان جوان را یاد آور شد و گفت: رئیس جمهور در این جلسه تاکید کرد که از ظرفیت و توانایی جوانان در دستگاه‌های دولتی استفاده شود.
نوبخت در ادامه خطاب به اصحاب رسانه تاکید کرد: نظرات دولت را یا سخنگوی و یا وزرا به نسبت موضوع مربوط به خود گزارش می‌دهند.
سخنگوی دولت با بیان اینکه برخی از جراید مطالبی را مطرح می‌کنند که پس از بررسی مشخص می‌شود برداشت شخصی از اظهارات یک وزیر است، تصریح کرد: بدون شک اگر موضوعی وجود داشته باشد و خارج از چارچوب سخنگو و یا وزیر مربوطه مطرح شود، آن را نظر دولت نمی‌دانیم.
وی همچنین درباره موضوع تغییر ساعت کاری ادارات گفت: آنچه در جلسه گذشته هئیت دولت تصویب شد، تعداد ساعات کار بود که به میزان 44 ساعت در هفته منظور شد.
سخنگوی دولت با بیان اینکه در سالهای گذشته چندین بار به دلیل وضعیت خاص اقلیمی، ساعات کار ادارات کاهش یافته بود، ادامه داد: ولی پس از رفع این مشکل تعداد ساعات به حال قبل بازنگشت و بنابراین دولت همان قانون قبل را تکرار کرد.
نوبخت ادامه داد: موضوع دیگر این بود که شیوه زمانی ساعات کاری ادارات چگونه باشد که ترافیک شکل نگیرد و دولت در این زمینه نیز همان رویه گذشته را اجرا کرد.
وی تصریح کرد: در موضوع زمانبندی ادارات سعی کردیم به گونه‌ای عمل شود که آشفتگی در برنامه‌های گذشته ایجاد نشود.
ادامه دارد...
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها