امروز : سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 23
۰۶:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 59561
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۳
تعداد بازدید: 71
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمدسعید اربابی نماینده مردم ایرانشهر در مجلس شورای اسلامی در نطق ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمدسعید اربابی نماینده مردم ایرانشهر در مجلس شورای اسلامی در نطق میان‌دستور امروز(چهارشنبه) مجلس گفت: سفر اخیر رئیس‌جمهور به مقر سازمان ملل متحد و بیان مواضع اقتدار‌گرایانه همراه با منطق و اصول اسلامی انسانی جمهوری اسلامی توانست تاثیر زیادی را در تغییر نگاه‌ها به کشور ایفا کند.

وی افزود: این اقتدار مطمئنا نتیجه لطف خداوند، حمایت‌های مقام معظم رهبری، مشارکت مردم در انتخابات و همراهی مجلس با دولت یازدهم حاصل گردیده است.

این نماینده مجلس تصریح کرد: متاسفانه در عملکرد برخی نزدیکان دولت علاقه به عدم تعامل و در برخی موارد تقابل با نمایندگان ملت دیده می‌شود که کاملا این موارد با روزهای آغازین دولت و جریان رای اعتماد به وزرای پیشنهادی منافات دارد.

اربابی در ادامه گفت: شکل‌گیری روند لابی‌گری حرفه‌ای جهت انتصاب نزدیکان خود در مناصب دولتی، عدم پرداختن به مشکلات اقتصادی، بیانات عجیب و غریب وزرا در عدم اطلاع از وزارتخانه مربوطه، فعال بودن افراد غیرمسئول در راهروهای مجلس به شکل بی‌سابقه جهت قانع کردن نمایندگان و دهها مورد دیگر ناامیدی را در ملت به وجود آورده است.

وی با بیان اینکه روحیه‌ای جهادی انقلابی و کاری در اکثر مسئولین دولتی دیده نمی‌شود، گفت: به دلیل وضعیت نامشخص اکثر مدیران قبلی به خصوص در استان‌ها موجی از تاریکی و سکوت کشور را فرا گرفته است.

نماینده مردم ایرانشهر تصریح کرد: ادعای وزیر کشور و برخی مسئولین این وزارتخانه مبنی بر تعامل با نمایندگان مجلس جهت انتخاب استانداران که رسانه‌ای هم شده است ولی شعار آن با عملشان منافات دارد شایسته جایگاه حقوقی نمایندگان ملت نیست.

اربابی تاکید کرد: اکثر انتصابات بدون نظر نمایندگان ملت انجام می‌شود و علی‌رغم این عدم هماهنگی، در آینده مردم عملکرد استانداران را به حساب نمایندگان تلقی خواهند کرد که انتظار می‌رود دولت بسیار شفاف و صادقانه مواضع خود را در این خصوص اعلام کند.

وی با اشاره به مشکلات موجود در مناطق آزاد کشور، خطاب به مشاور ارشد رئیس‌جمهور و دبیر و اعضای شورای هماهنگی مناطق آزاد کشور گفت: بی‌تدبیری ایشان، مردم و نمایندگان مردم را ناامید می‌کند و لابی‌های خطرناک و شبکه‌های رانت اقتصادی، مانور بسیار خطرناکی را برای انتصاب مدیران عامل و اعضای هیئت مدیره‌های مناطق آزاد کشور برای رسیدن به منافع شخصی و اهداف غیرقابل تحملی که سالهای اخیر، برگزار کرده است.

این نماینده مجلس گفت: دور شدن از رونق اقتصادی مناطق آزاد کشور در راستای ترانزیت، صادرات مجدد، جذب سرمایه‌های خارجی و رونق تولید، با گماردن افراد ناسالم، ناکارآمد، ناتوان و در خیلی موارد وابسته به جریانات فساد و رانت و اصرار بر این انتصابات آن هم توسط یکی از قدیمی‌ترین افراد دولت، می‌تواند تداعی‌کننده چه چیزی باشد؟

اربابی با بیان اینکه چیزی در مناطق آزاد باقی نمانده که خیلی نگرانش باشیم، تصریح کرد: زمین‌ها و اماکن فروخته شده است و نیروهای انسانی سرگردان و بعضی از مدیران در اختیار نیروی انتظامی و برخی هم ناپیدا و برخی که سلامت کاری داشته‌اند مات و مبهوت به دریا خیره‌ شده‌اند.

وی تاکید کرد: تذکر جدی می‌دهم که با روندی که دبیرخانه مناطق آزاد و در رآس آن دبیر این دبیرخانه در پیش گرفته است منجر به از بین رفتن اعتماد ملت و تقابل جدی مجلس با دولت خواهد شد و اگر این روند ادامه داشته باشد علی‌رغم میل باطنی‌ام بحث تحقیق و تفحص و سوال از کلیه افراد عضو شورای مناطق آزاد را در پیش خواهیم گرفت.

نماینده مردم ایرانشهر در مجلس گفت: قراردادهای عجیب و غریبی در این دولت منعقد شده و یا در حال انعقاد است، یعنی آیا نباید امیدی به اصلاح مناطق آزاد داشت و آیا باید به صورت رسمی این مناطق برای همیشه به عنوان حیاط خلوتی برای دولت جهت رسیدن به اهداف برخی وابستگان آنها باشد.

اربابی در پایان تصریح کرد: امیدوار بودیم با پرونده‌هایی که برای مدیران قبلی منطقه آزاد چابهار در دستگاه قضایی مفتوح است با اصلاح مدیریتی و به کارگیری افراد شایسته و خوشنام، لکه‌های سیاه قبلی پاک شود و امید به مردم برگردد اما این انتصابات دولت یازدهم ادامه روند قبلی بوده است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها