امروز : جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۰۱:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 59571
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۵
تعداد بازدید: 33
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سید مازیار حسینی با اشاره به اعمال کنترل های کیفی لازم برای بهره برداری از 2 دستگاه پل باقی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سید مازیار حسینی با اشاره به اعمال کنترل های کیفی لازم برای بهره برداری از 2 دستگاه پل باقی مانده از مجموعه پل های تقاطع بزرگراه شهید باکری با آزادراه تهران ـ کرج، گفت: هم اکنون آخرین مراحل کشش نهایی کابل ها در حال انجام است؛ ضمن اینکه برای نخستین بار تجربه اجرای درزهای انبساط در قوس قائم را نیز طی چند روز آتی پشت سر خواهیم گذاشت.
وی از اجرای عملیات ایمن سازی و نصب هندریل ها و قرنیزهای پل های این تقاطع خبرداد و افزود: برای اولین بار از ورق های کامپوزیت برای قرنیزها استفاده می شود که علاوه بر وزن سبک، از زیبایی بصری نیز برخوردارند؛ ضمن اینکه از ورق های گالوانیزه گرم در این قرنیزها استفاده شده تا مشکلاتی نظیر زنگ زدگی رخ ندهد.
حسینی با بیان اینکه در حال حاضر عملیات قیرگونی بخش میانی پل شمال به شرق باقی مانده است، اظهار کرد: پس از به سرانجام رسیدن عملیات کشش کابل ها و انسداد دریچه های موقت پل، عملیات ایزولاسیون و آسفالت این قطعه نیز انجام خواهد شد و متعاقب این امر، خط کشی ها و نصب علایم ترافیکی در دستور کار قرار خواهد گرفت.
معاون شهردار تهران با اشاره به نقش بهره برداری از این پل ها در بهبود عملکرد مبادی ورودی و خروجی شهر تهران، توضیح داد: اساسی ترین کارکرد تکمیل پل غرب به شمال، کاهش بار ترافیکی ورودی آزادراه تهران ـ کرج در محل تقاطع بزرگراه جناح است؛ ضمن آنکه این امر بر کاهش بار ترافیک بزرگراه های شمالی ـ جنوبی تهران نظیر بزرگراه یادگار امام (ره) و شهید ستاری نیز تاثیرگذار خواهد بود.
وی در ادامه افزود: پل شمال به شرق نیز موجب تسهیل دسترسی مناطق غربی و شمال غربی تهران به سمت مرکز شهر می شود. به این ترتیب شهروندانی که قصد حرکت از محدوده غربی تهران به سمت مرکز پایتخت را دارند، می توانند از طریق این پل وارد مسیر غرب به شرق آزادراه تهران ـ کرج شده و از طریق تقاطع های مختلف این آزادراه با بزرگراه های شهر به سمت مرکز شهر ادامه مسیر دهند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها