امروز : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 23
۰۲:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 59573
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۵
تعداد بازدید: 58
قاسم جعفری، عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس«توانا» در خصوص برنامه‌های این کمیسیون در روز گذشته اظهار ...

قاسم جعفری، عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس«توانا» در خصوص برنامه‌های این کمیسیون در روز گذشته اظهار داشت: با توجه به آغاز سال تحصیلی و عدم تأمین اعتبارات در حوزه آموزش و پرورش،‌ جلسه این کمیسیون با حضور معاونان و مسئولان وزارت آموزش و پرورش و معاون بودجه معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی و مسئول خزانه‌داری ریاست جمهوری برگزار شد.

*نیمی از بودجه سیستم گرمایشی مدارس پرداخت می‌شود 

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: با توجه به فرارسیدن فصل سرما و طبق اخبار به دست آمده به این کمیسیون که در برخی مناطق کشور، هوا برفی و بارانی است، در خصوص تأمین اعتبارات بخش سرمایشی و گرمایشی مدارس بحث‌هایی صورت گرفت.

وی افزود: بر اساس قانون سال جدید، مقرر شده بود که به ازای هر متر مکعب گاز، 100 ریال دریافت شود که سهم آموزش و پرورش از دریافت هزینه‌های این بخش، ‌200 میلیارد تومان برای تأمین سیستم سرمایشی و گرمایشی مدارس بود.

جعفری عنوان کرد: در این جلسه از معاون بودجه و خزانه‌داری ریاست جمهوری بابت عدم پرداخت این هزینه به این بخش سؤالاتی مطرح شد که آنها نیز دلایلی را بیان کردند.

وی ادامه داد: بالاخره با بحث و بررسی‌های صورت گرفته، مقرر شد دولت به صورت علی‌الحساب و بر مبنای سال گذشته از 200 میلیارد تومان، 100 میلیارد را طی روز چهارشنبه به حساب وزارت آموزش و پرورش واریز کند.

*افزایش دانش‌آموزان ترک تحصیل با عدم تأمین اعتبار مدارس روستا مرکزی و شبانه‌روزی

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس بیان داشت: در ادامه این جلسه در خصوص تأمین بخشی از هزینه‌های وزارت آموزش و پرورش از ردیف فروش مخابرات مطرح شد که مقرر شده بود با تأمین این بودجه، بتوان در بازسازی و نوسازی مدارس و پرداخت هزینه‌های پیمانکاران، مشکلات این بخش را برطرف کرد.

وی افزود: در خصوص تأمین اعتبار ایاب و ذهاب مدارس روستا مرکزی و مدارس شبانه‌روزی مباحث جدی مطرح شد که در صورت عدم تأمین بودجه، آمار دانش‌آموزان ترک تحصیل به ویژه در مناطق محروم افزایش پیدا می‌کند.

جعفری تصریح کرد: در ادامه این مبحث گفته شد که هر چه برای نهضت سوادآموزی و ریشه‌کن کردن بی‌سوادی در کشور کار شود از طرف دیگر بر تعداد افراد ترک تحصیل افزوده می‌شود.

وی اضافه کرد: در واقع روز گذشته اعضای کمیسیون آموزش مجلس به مدد حوزه آموزش و پرورش آمده بودند که بتوانند مشکلات بخش‌های مختلف این وزارتخانه را برطرف کنند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس خاطر نشان کرد: معاون بودجه و خزانه‌داری ریاست جمهوری نیز با بیان عدم تخصیص بودجه به برخی بخش‌های مختلف آموزش و پرورش اظهار نگرانی می‌‌کردند که باید برای برطرف کردن این مشکلات، تأمین اعتباراتی صورت گیرد.

انتهای پیام/
 
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها