امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۰۹:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 59580
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۶
تعداد بازدید: 30
به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری رای الیوم، دولت علی زیدان، نخست وزیر لیبی این روزها به سبب ربایش ابوانس اللیبی توسط کماندوی آمریکایی و مزدوران ...

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری رای الیوم، دولت علی زیدان، نخست وزیر لیبی این روزها به سبب ربایش ابوانس اللیبی توسط کماندوی آمریکایی و مزدوران لیبیایی در معرض انتقادهای شدید قرار گرفته است.

اتاق عملیات انقلابیون لیبی زیدان و رئیس دستگاه اطلاعات لیبی را مسئول کامل عملیات ربایش ارتش آمریکا می داند و وعده انتقام داده است.

روزنامه لوموند فرانسه نیز در این باره نوشت: آقای زیدان در سفر اخیر خود به فرانسه مهمان عزیزی برای دولت آمریکا و آژانس اطلاعات مرکزی این کشور (سی آی ای) بوده است و حتی به آنها قول داده است که در اجرای عملیات‌های حساس و سازماندهی شده در داخل لیبی بدون هیچگونه مانعی از سوی دولت کمک کند.

به نوشته لوموند نخست وزیر لیبی همچنین فهرستی از اسامی 213 لیبیایی را به سیا داده است تا آنها را در داخل خاک لیبی دستگیر کند یا به قتل برساند.

این روزنامه فرانسوی نوشت: آقای زیدان همچنین به دولت آمریکا قول داده بود که عملیات‌های نظامی این کشور در داخل خاک لیبی را چه از لحاظ مادی و چه از لحاظ نیروهای انسانی تحت پوشش قرار می‌دهد.

لوموند ادامه داد: عملیات نظامی ارتش آمریکا برای دستگیری ابوانس اللیبی در مقابل درب خانه‌اش در طرابلس توسط باندهای ترور و ربایش آمریکایی صورت گرفت که وارد خاک لیبی شده و ماموریت آنها از طریق ماهواره تحت کنترل بوده است.

عملیات ربایش شیخ ابوانس اللیبی با پرواز مداوم هواپیماهای بدون سرنشین آمریکایی طی یک هفته در آسمان طرابلس همزمان بود.

این در حالی است که انقلابیون بنغازی، درنه و البیضا در بیانیه‌ای مشترک وعده انتقام عاملان ربایش ابوانس اللیبی داده‌اند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها