امروز : چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 17
۰۷:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 59582
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۶
تعداد بازدید: 110
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه تلویزیونی اسکای نیوز، آمارها همواره بیانگر میزان مصیبت ها و فجائع نیست به عنوان ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه تلویزیونی اسکای نیوز، آمارها همواره بیانگر میزان مصیبت ها و فجائع نیست به عنوان مثال در عراق، سخن از وقوع انفجار و شمار کشته ها تقریبا به یک روند معمول و روتین در آمده است و فقط درد و رنج و مصیبت های انسانی باقی می ماند که در باور نمی گنجد.

روز پنجشنبه مصادف با 26 سپتامبر بود که ام حسن مادر عراقی با هفت فرزندش در خانه محقر خود همانند همیشه سر سفره صبحانه نشسته بود و نمی دانست که در این روز قرار است حادثه ای مصیبت بار برایش اتفاق بیفتند.

هفت فرزندش بعد از صرف صبحانه از مادر 66 ساله خود که به علت بیماری مفاصل قادر نبود به خوبی حرکت کند، خداحافظی کرده و به سر کارهای خود رفتند و عصر به خانه برگشتند اما سه نفر از آنها لباس های خود را سریع عوض کردند تا در مراسم سوگواری یکی از همسایگانشان شرکت کنند.

نیم ساعت نگذشته بود که صدای انفجاری قوی ستون های خانه قدیمی ام حسن را به صدا درآورد و وی به یکی دیگر از فرزندانش گفت که بروید و برادران خود را بیاورید و چهار فرزندش به سرعت به سمت محل سوگواری دویدند که یکصد متر بیشتر از خانه آنها فاصله نداشت اما برنگشتند.

مدتی گذشت و نگرانی ام حسن درخصوص فرزندانش افزایش می یافتد و مجبور شد تا به صورت کشان کشان خودش را چند متر به بیرون خانه بکشاند اما همسایگان سریع او را به خانه بازگرداندند.

دومین انفجار چند دقیقه بعد روی داد و چهار فرزند ام حسن به همراه سه فرزند اولش در اثر وقوع دو انفجار انتحاری با خودروی بمبگذاری شده در مراسم سوگواری کشته شدند.

تکه تکه های اجساد هفت فرزندش به طور کامل پیدا نشد و ام حسن نتوانست این شوک وارده را تحمل کرده و بعد از دست دادن هفت فرزندش عقلش را از دست داد به گونه ای که رها کردن او به تنهایی در خانه دیگر ممکن نبود و او را به خانه نزدیکانش بردند و ام حسن که به فرزندانش مباهات می ورزید هنوز آنها را یکی بعد از دیگری صدا می زند.

ام حسن یکی از قربانیان انفجارهای ماه سپتامبر گذشته در بغداد است که عزیزترین کسان خود را در حملات انتحاری از دست دادند اما او تنها کسی نیست که در این حادثه دردناک عزادار شد چرا که در این دو انفجار حدود 200 نفر کشته شدند و این درحالی است که روزانه با تداوم فاجعه و مصیبت دهها نفر جان می بازند و به نظر نمی رسد که این روند را پایانی باشد.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها