امروز : دوشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 20
۱۷:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 59609
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۱
تعداد بازدید: 64
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روز گذشته گزارشی با عنوان« افزایش بی‌ سر و صدای قیمت کالاهای اساسی در هیاهوی ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روز گذشته گزارشی با عنوان« افزایش بی‌ سر و صدای قیمت کالاهای اساسی در هیاهوی مذاکرات» از سوی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس منتشر شد  مورد استقبال کاربران قرار گرفت و کاربران نظرات خود را در این خصوص اعلام کردند.

در گزارش منتشر شده بر افزایش قیمت کالاهای اساسی از زمان روی کارآمدن دولت حسن روحانی  و همچنین سکوت خبری این افزایش قیمت تاکید شده بود که در هیاهوی مذاکره یا رابطه با آمریکا موضوع معیشت مردم مورد غفلت دولتمردان و حتی رسانه ها قرار گرفته بود.

کاربران فارس نظرات متنوع و متعددی را برای این گزارش بیان کرده اند که می توان به  نظر حبیب ایراندوست اشاره کرد که نوشته است: ... فقیــر صبــور اجــر بـزرگــی نــزد خــداونــد دارد... فقـیر مـؤمـن بــی حسـاب وارد بهشـت میـشود...  بــا کــمــک دولــــت تـــدبــــیر تــا بهشــت راهــی نیـســت....

یک کاربر دیگر در واکنش به این نظر آورده است: ... خدا که همیشه بزرگه ولی توان ما بنده های کوچک هم حدی داره من الان با داشتن یک بچه 2 ساله دیگه طاقتم تاق شده دیگه نمی دونم از کجا خرج زندگی رو دربیارم هر روز قیمت یک چیزی گرون میشه هیچ عکس العملی هم از دولت سر نمیزنه آخه کجای دنیا اینقدر قیمتها هر روز صعودیه باور کنید مستاصل شدم .

البته برخی هم در قالب طنزی تلخ آورده اند که « ... روحانی مچکریم که اومدی و گرونی رو به ما ارائه کردی» البته نظرات کوتاهی از این دست هم وجود داشته است:  ... خدا بزرگ است توکل کنید

در نظر دیگری به مذاکرات نیویورک اشاره شده و آورده اند: ... دولتمردان محترم مذاکرات خوبه ولی حواستان به گرون شدن مایحتاج ضروری مردم باشه ........اگه کنترل قیمتها از دستتون خارج شده تو رو خدا سیستم کوپنی کارتی رو اجرا کنید

در نظری آمده است: ... این فعلاً 50 روز اول بود هنوز 50 روز دوم مونده!  و کاربر دیگری نوشته است:  بعد بگویید احمدی‌نژاد بد بود .اولا از اردیبهشت تا آخر خرداد قیمتها تقریبا تغییر نکرده بود .اما بعد از روی کار آمدن آقای روحانی سیر صعودی اما به شکل کند به خود گرفته است.

یکی از کاربران با نام اسد به نکته ای در خصوص رفتار رسانه ها پرداخته است: من طرف دار دولت قبلی نیستم ولی اگر این تغییر قیمت ها زمان دولت قبلی بود چه قشقلقی که رسانه های داخلی و خارجی به پا نمی کردند؟؟ به آرشیو خبری اردیبهشت که قیمت مرغ به همین قیمت رسیده بود.در خبرگزاری های مختلف یه سر بزنید. قیمت دلار هم به 4000 رسید! این دلیل میشه که چون قبلا گرون بوده دوباره بعد از اینکه چندین ماه قیمت ثابت بوده باز بره بالا؟؟؟؟؟؟؟؟قیمت خودرو سر به فلک کشید یه مدت الان باید بگیم چون قبلا گرون بوده الان گرون شه اشکال نداره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

البته نظراتی از این دست هم بوده است که برای مسئولان می تواند قابل تامل باشد: «هرکه امدی باری بردوش ملت گذاشت و رفت . این هم بگذرد.»، «دولت تدبیر و گرانی »،«روحانی مچکریم!!!»، «... بس کن جون جدت»،« فارس نیوز خدا بزرگ است و ما زیر تحریم ها و افزایش قیمت ها تسلیم نمی شویم.»

کاربری با نام منصف آورده است: ... آخه این افزایش چه ربطی به تحریم داره؟ تخم مرغ و مرغ گرون شده امریکا تحریم کرده؟ لوبیا و حبوبات گرون شده چی؟ برنج داخلی نیاز به ارز داره؟ آخه انصاف داشته باشید. بازم شماها ضرر نمیکنین قشر ضعیف و متوسط هستن که همیشه فدا میشن. باید ساماندهی کرد و فرهنگ سازی برای بهبود کارکردن .

یکی از کاربران نوشته:«شکر که جزو کالای اساسی نیست» که کاربر دیگری پاسخ داده است:«... پس چی هست؟ نکنه شما سهام قندی داری ؟ و کاربر دیگری نوشته است: « ... برای کسی که غذاش نون چای شیرینه کالای اساسیه »

البته نظراتی هم هست که هنوز مردم از رئیس جمهور سابق یاد کنند و برای او دعای خیر داشته باشند:« پس چی شد شعار حل مشکلات اقتصادی در یک  برنامه کوتاه مدت100 روزه.همه چی که روز به روز داره گرون تر میشه. این بود دولت راست گویان؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟صد رحمت به احمدی نژاد» کاربر دیگری در پاسخ به این نظر آورده است:«... حالا 100 روزش بماند بعد از روی کارآمدن وزیر اقتصاد گفت بزودی مردم تغییرات را در معیشت میبینند !!؟؟ داریم میبینیم و لمس میکنیم و حس میکنیم با تمام وجود وای وای »

البته هستند کسانی که با کنایه می گویند: تمام مشکلات اقتصادی مردم از طرف دولتمردان رفع شده و تنها مشکل فعلی رفع فیلتر شبکه های اجتماعیست !

و کاربر دیگری آورده است:« همه اینها ماست مالیه. قبل ازدولت اقای روحانی وروز های اخر دولت احمدی نژاد با هماهنگی پشت پرده قیمتها را تا جایی که توانستند بردند بالا تا بگن  کار دولت احمدی نژاده و مردم ساده هم باور کردند حالا هم نم نمک دارند بالا می برند . اخه دولته تدبیر و اعتداله ................. یواش یواش. صبر کنید تازه روزهای خوشه .» و در پاسخ او گفته اند: ... واقعا راست میگه این مخاطب. مردم ساده و بیچاره که همه چیز رو زود باور میکنن»

کاربری نوشته است: «برای موفقیت دولت دعا می کنیم فقط امیدوارم از حقوق ملت و آرمان های انفلاب دور نشید» و کاربر دیگری هم گفته است:« اقا هر روز قیمتها گرن میشه قیمتها رشد میکنه اون موقع اقایون میگن دلار 3هزار تومان خوب اخه برا چی دلار گرون شد برای تحریم  هدف تحریم نابودی اقتصاد ایران بود ما خودمون هم کمک به تحریم میکنیم .»

یک نظر کارشناسی هم می گوید:« احسنت به میزان آگاهی اقتصادی مردم . بزرگواران من از کسانی هستم که در انتخابات به روحانی رای ندادم ولی این حداقل را میدانم که در علم اقتصاد هر تصمیمی شش ماه تا یکسال طول میکشد تا جواب دهد . مثل هدمفندی که تا شش هفت ماه اول اثری نداشت ولی بعد از آن فنر در رفت . »

یک فعال اقتصادی هم نوشته است:« با عرض سلام خدمت همه دوستان و سروران .بنده کارم پخش و بسته بندی حبوبات هستش تو سطح استان البرز .انصافا قیمت حبوبات واقعا خوبه قیمتش و افت خوبی داشته اما مشکل اصلی دلالان و واسطه گرایی هست تو بازار حداقل حبوبات .برای مثال ما عدس 900 گرمی رو داریم میدیم 3700 تومان به مغازه دار.لوبیا چیتی که پارسالم خیلی داستان به پاکرده بود داریم میدیم 6900 تومان 900 گرمی رو.اما متاسفانه این شرکتهای معتبر مثل گلستان و برتر و سپیدار هستن که با اینکه قیمت حبوبات تو بازار عمده فروشا پایین اومده اما همچنان دارن سو استفاده میکنند.»

کاربر دیگری آورده است:« گزارش بسیار خوب و جامعی بود اما واقعیت اینه که این اتفاق داره می‌افته و قیمت‌ها در حال افزایشه. حالا چه کسی باید پاسخگو باشه؟ این مسئولیت شما رسانه گرامی است که پیگیری کنید» و در نظر دیگری آمده است:« دولت تدبیر و امید اینقدر سرگرم سیاست خارجی شده که وضع معیشتی مردم و گرانی را کاملا فراموش کرده است.»

و دوباره نظری به طنز آورده است:«‌ فقط سرمون را بکنیم زیر برف و بگیم:روحانی مچکررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررریم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!»

در نظری آمده است:« من به روحانی رای ندادم ! به احمدی نژاد هم 3 بار رای دادم !  اما خدا وکیلی  اگه دولت قبلی بود الان قیمت ها دو برابر بود ! دلار هم 5000 تومن»

و همچنین آمده است:«‌من مغازه دارم این چند ماهه به جز چند قلم بقیه تقریبا ثابته ولی پارسال هر هفته یه قیمت داشت تا جایی که دیگه میخواستم سوپر مارکتمو ببندم الان واقعا کمی بازار ثبات داره..»

طرفداران محمود احمدی نژاد همچنان از او می گویند:«‌ واقعا احمدی نژاد بیچاره مظلوم واقع شد واقعا چه فحش ها که به او نمی دهند حالا روز به روز گرانی بیشتر می شود این دفعه چرا؟»

در نظری آمده است:« این اعضای دولت و شخص رئیس جمهور وقتی میان تو رسانه ها از یک موضوع یا چیزی انتقاد و یا از افزایش قیمت چیزی میخوان جلوگیری کنند فردای اون روز اون چیزها عوض اینکه ارزون بشه گرونتر میشه این چه ساختار اقتصادیه؟»

و اما : پس کجاست کلید حل مشکلات؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ پس کجاست امید این دولت؟؟؟؟؟؟؟ پس کجاست تدبیر؟؟؟؟؟؟؟؟؟ به داد مردم برسید..............

در نظری آمده است:« خیلی از این قیمتها با قیمتهای اروپا برابره درصورتیکه نیروی کار در ایران به مراتب ارزانتر از اروپاست. این وسط این همه سود را کی می بره؟ سرمایه دار، دلال، فروشنده یا هر سه؟ دلار هم که در حال پایین آمدنه.»

و اما کسی هم نوشته است: عزیز اینا از بی تدبیری دولت قبله الان داره اثر خودشو نشون میده صبر داشته باشید.. و یا در نظردیگری آمده است:« گرانی بازنشستگان را له نموده فکری بر دارید جناب دکتر روحانی ما به تدبیر شما دل بسته ایم هیچ ارتباطی بین هزینه ها و حقوق باز نشستگی وجود ندارد به شعار امید توجه بفر ما یید یا حرفتان را محترمانه پس بگیرید.»

و کاربر دیگری نوشته است: «این گرانیها برای کسانیکه درآمدهای کلان دارند مشکلی ایجاد نمی‌کند ولی برای قشر کم درآمد کمرشکن است که امیدواریم دولت تدبیر و امید در فکر چاره اندیشی برای این قشر آسیب پذیر باشد چون این قشر همیشه از دعواهای سیاسی ضرر کرده است .»

در نظری آمده است:«‌الان ارزش دلار آمریکا در جهان پایین آمده است به غیر از ایران. این نشانگر آن است که چقدر دلالان در ایران قدرتمند هستند و بهر وسیله ای جلو کم شدن معقولانه ارزش دلار را میگیرند. همچنین این نشان میدهد که در ایران سیاست بازار آزاد بدونه بکار گرفتن زور کار نمیکند. »

و اما:« اشکالی نداره باراک جونشون ازشون راضی باشه ماهرچی بلاسرمون اومداومد !!!!» و در نظر دیگری آمده است:« هر کسی که حرف از عادی سازی روابط بین الملل و همچنین حل معضلات اقتصادی میزد و میزنه باید در شناخت و دیدگاه خود تجدید نظر اساسی بکنه! مگر دشمنان ملت بزرگ ایران به این زودی ها از مواضع ناحق خود کوتاه می آیند؟ کاش به جای دست به دامن شدن به این و آن دست به دامن خدا میشدیم تا لااقل دنیایمان خراب شد آخرتمان هم تباه نشه ...»

کاربری معتقد است: «من یه کارمندم با حقوق ماهانه 700 تومن که 300 تومن میره برای قسط، شما راهنمایی کنید که با این قیمتها چطور میشه زندگی کرد !!!!! ما از آقای روحانی انتظار داریم در اینجا هم تدبیری بیندیشه» و یا :«احمدی نژاد تا سال هفتم رفاه نسبی برای مردم ایجاد کرد نه گرونی»

به گزارش فارس، نظرات گروه های مختلف مردمی بیانگر این موضوع است که در حال حاضر افزایش قیمت کالاهای اساسی بر گروه های ضعیف جامعه فشار اورده است و البته برخی هم معتقدند نمی توان به این زودی درباره سیاست های دولت یازدهم اظهار نظر کرد و باید فرصت بیشتری داد.

گزارش: رضا کیمیایی
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها