امروز : یکشنبه ۲ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 24
۲۰:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 59623
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۶
تعداد بازدید: 109
به گزارش فارس، «ذبیح‌الله مجاهد» سخنگوى طالبان با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرده است که ملا عبدالغنی برادر فرد شماره 2 طالبان هنوز آزاد نشده و با توجه ...

به گزارش فارس، «ذبیح‌الله مجاهد» سخنگوى طالبان با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرده است که ملا عبدالغنی برادر فرد شماره 2 طالبان هنوز آزاد نشده و با توجه به وضعیت نامناسب سلامتی‌اش باید از زندان آزاد شود.

به نقل از خبرگزاری «پژواک» در این اطلاعیه تأکید شده است که ملا برادر نه با خانواده خود تماس گرفته و نه فعالیت سیاسى آغاز کرده است.

مجاهد افزوده است که ملا برادر، اکنون روزهاى زندگى خود را در زندان درحالى سپرى مى‌کند که وضعیت سلامتی وى خوب نیست و روزبه‌روز بدتر می‌شود.

اطلاعیه می‌افزاید: با در نظر داشت وضعیت نامناسب سلامتی ملا برادر و برای همدردى انسانى و اسلامى، طالبان می‌خواهند وی هر چه زودتر آزاد شود.

طالبان اظهارنظر مقامات بلند پایه پاکستان مبنی بر آزادی ملا برادر را رد کرده و افزوده‌اند: ملا برادر تاکنون آزاد نشده، پس از مقامات حکومت افغانستان تقاضا می‌شود تا در این مورد توضیح دهند و طوری که اعلام کرده‌اند، وی را آزاد و موضوع را روشن کنند.

ملا عبدالغنى برادر که معاونت ملا محمدعمر رهبر گروه طالبان را بر عهده داشت، 3 سال قبل بعد از دستگیرى توسط پاکستان زندانى شد.

پاکستان ماه گذشته اعلام کرد که بر اساس درخواست‌ها و تلاش‌هاى شوراى عالى صلح افغانستان ملا برادر را در تاریخ٣٠ شهریور آزاد کرده است.

در این بین دولت افغانستان بارها از پاکستان درخواست کرده که ملا برادر را به دولت افغانستان تحویل دهد اما دولت پاکستان در مقابل علاوه بر خوددارى از سپردن ملا برادر به مقامات افغان گفته است که وى را به منظور پیشرفت روند صلح، آزاد کرده‌ است.

هرچند از خبر آزادی ملا برادر 3 هفته می‌گذرد اما طالبان گزارش آزادی وى را رد کرده‌اند.

پس از اعلام خبر آزادی ملا برادر توسط پاکستان، رسانه‌هاى پاکستانى خبر دادند که ملا برادر، از شهر پیشاور به کراچی منتقل شده است.

منابع پاکستانی مدعی شدند ملا برادر با یک هواپیما از پیشاور به کراچى منتقل شده و آنجا در یک محل امن نگهدارى می‌شود.

در این میان برخی منابع نیز ادعا رکدند ملا برادر به منزل خود در شهر کراچى که در سال ٢٠١٠ میلادى از همان مکان توسط نیروهاى ویژه آمریکایى و پاکستانى طى عملیات ویژه‌ای دستگیر شده بود، منتقل شده است.

برخی رسانه‌های پاکستانی هفتۀ گذشته ادعا کردند ملا برادر به منظور گفت‌وگو با طالبان افغانى، دوباره از کراچى به پیشاور منتقل شده و در منطقه وزیرستان نیز گفت‌وگوهایی با طالبان پاکستانی داشته است.

حامد کرزى نیز هفته گذشته ادعا کرده که دولت افغانستان تاکنون نه با ملا برادر تماس داشته و نه از آدرس وی اطلاع دارد.
انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها