امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۱۵:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 59635
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۸
تعداد بازدید: 34
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حسین فتاحی دبیر هنری ششمین جشنواره داستان انقلاب با بیان این که بیشتر برنامه ریزی‌ها و کارهای ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حسین فتاحی دبیر هنری ششمین جشنواره داستان انقلاب با بیان این که بیشتر برنامه ریزی‌ها و کارهای این دوره جشنواره پیش از دبیری‌اش انجام شده بود، اظهار کرد: فراخوان جشنواره داده شده و تعدادی از آثار رسیده است و تا 15 مهر ماه مهلت ارسال آثار به اتمام می‌رسد.

وی ادامه داد: به دلیل فوت مرحوم امیرحسین فردی و تغییر مدیریت مرکز آفرینش‌های ادبی، برای دبیری این دوره جشنواره انتخاب شدم.

این نویسنده و مدرس داستان نویسی گفت: در روال کلی جشنواره داستان انقلاب نمی‌توانیم تغییری ایجاد کنیم اما ممکن است در داوری‌ها و اجرا به صورت جزئی تغییراتی ایجاد شود، اهداف جشنواره مانند دوره‌های گذشته است و امیدواریم مدیران حوزه هنری هم کمک کنند تا بتوانیم در اجرا ضعیف تر از سال‌های گذشته نباشیم.

وی تاکید کرد: نگرانی برای برگزاری جشنواره ندارم چرا که اجرای کار بر عهده حوزه هنری است و من تنها مسوول هنری جشنواره هستم و مرکز محافل و جشنواره‌های حوزه هنری اجرای کار را بر عهده دارد.

فتاحی با بیان این که جشنواره داستان انقلاب ظرفیتی است که خیلی بیشتر از این می‌شود از آن استفاده کرد، اظهار کرد: 6 سال از برگزاری جشنواره انقلاب می‌گذرد و اگر این 6 سال را بررسی کنیم قائدتا باید هم از نظر کمی و هم از نظر کیفی شاهد پیشرفت باشیم که فکر نمی کنم این اتفاق رخ داده باشد.

دبیر هنری ششمین جشنواره داستان انقلاب تصریح کرد: می‌شود به شکل‌های مختلف در جشنواره داستان انقلاب کار کرد، هم حمایت مدیریت حوزه هنری و هم اطلاع رسانی بیشتری لازم است. همچنین می‌توان با جمع کردن برگزیدگان این چند دوره جشنواره در هر ماه و هر فصل و حمایت از آنها و چاپ و توزیع آثارشان به پیشرفت و تاثیرگذاری جشنواره کمک کرد.

وی افزود: در این دوره‌هایی که جشنواره داستان انقلاب برگزار شده زحمت بسیاری کشیده شده است، نیروهایی کشف شده‌اند و آثاری نوشته شده است اما فکر می‌کنم استفاده کامل از این ظرفیت نشده است. اگر ما همین 20 نفری که در این چند سال کشف کرده ایم را حمایت می‌کردیم شاید در حال حاضر 20 نویسنده حرفه‌ای داشتیم که با مضمون انقلاب اسلامی کار می‌کنند در حالی که این اتفاق رخ نداده است.

وی گفت: اگر حوزه هنری اعتقاد دارد که باید به انقلاب اسلامی توجه بیشتری شود فقط در برگزاری جشنواره و نوشته شدن آثار امکان پذیر نیست بلکه چاپ، توزیع و حمایت از نویسنده‌ها تاثیر بسیاری در اشاعه و بالا بردن کیفیت هنر انقلاب اسلامی دارد.

لازم به ذکر است زنده یاد امیرحسین فردی مدیر پیشین مرکز آفرینش‌های ادبی حوزه هنری از بنیان گذاران جشنواره داستان انقلاب بود و دبیری دوره‌های گذشته این جشنواره بر عهده این نویسنده انقلاب بود.

همچنین گفتنی است، مراسم اختتامیه و معرفی برگزیدگان ششمین جشنواره داستان انقلاب بهمن ماه 1392 در حوزه هنری برگزار می‌شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها