امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۱۴:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 59636
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۸
تعداد بازدید: 81
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری المنار، کتاب «مناسبت‌های ما ایستگاه‌های آگاهی از زمان» کتاب جدید ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری المنار، کتاب «مناسبت‌های ما ایستگاه‌های آگاهی از زمان» کتاب جدید حجت‌الاسلام سید علی‌محمدحسین فضل‌الله است که توسط «مرکز اسلامی فرهنگی لبنان» در بیروت چاپ و منتشر شده است.

بنابر این گزارش، این کتاب شامل بررسی لحظات مهم تاریخ صدر اسلام است که شامل بخش‌هایی چون «میلاد پیامبر اکرم ... صدق نقطه آغازین»، «هجرت نبوی(ص) ... فجر انسانیت»، «یاد وفات رسول اعظم(ص)»، «ولادت عیسی مسیح(ع) پیام محبت و تسامح»، «حج سفری به سوی خدا»، «رجب ماه رحمت و صلح»، «رمضان ماهی در ضیافت الله»، «عید ایستگاه امید و رجا»، «غدیر روز ولایت و اکمال دین»، «عاشورا حزنی برای زندگی، آزادی، عزت»، «نبرد احد، تداوم پیروزی»، «نبرد بدر، ایمان معجزه می‌سازد»، «نبرد خندق، پاسخ قوی باردیگر پیروزی می‌سازد»، «نبرد حنین، عجب آفت عمل»، «ذکر ایام صدقه، از بزرگی اهل‌بیت(ع)»، «یاد میلاد مهدی منتظر(عج)، امید، عمل، مکتب» است.

سید علی محمد حسین فضل‌الله در مقدمه کتاب خود آورده است: در حیات امت اسلامی ایستگاه‌های تاریخی وجود دارد که پیچ‌هایی در سرنوشت آن ایجاد شده و مسیر جهان و مسیر تمدنی را تغییر داده و تاریخ با حوادث و ایستگاه‌های آن نه لوحی نصب شده بر دیوارهاست و نه ذخایری است که در صندوق‌های دربسته نگهداری شود بلکه خاکی است که در آن بذر آینده نسل‌ها را می‌کارند و بهترین زراعت از تاریخ سرمایه‌گذاری این ثروت بر بهترین شیوه است.

وی افزوده است: تاریخ امت اسلامی نه آن است که با گذر زمان بی‌هویت شود و نه آنچنان است که در پیله تاریخی زندانی شود و برای امروز غریبه باشد و برای همین است که می‌توان سیره نبوی را مطالعه به‌روز کرد و مرحله به مرحله روش‌های نبی مکرم اسلام(ص) در شکست دادن زندگی متشتت مردم غرق‌شده در جاهلیت را دنبال کرد و روش آن حضرت را در تبلیغ، در صبر، در نبوغ انسانیت رسولی و ... را دنبال کرد.

فضل‌الله نگاه به ولات عیسی مسیح(ع) را در راسته رابطه نزدیک مسیحیت و اسلام و ماموریت مشترک دو نبی اولوالعزم در مقابله با جاهلیت عنوان کرده است.

وی همچنین بررسی زندگی امام علی(ع) و حادثه کربلا و همچنین ماه رجب، رمضان و نیمه شعبان و مراسم حج و ... را برای این می‌داند که زندگی و تاریخ امروز ما ایستگاه امید و آرزو برای سفری واقعی به سوی خدا باشد.
انتهای پیام/س
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها