امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۱:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 59638
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۱
تعداد بازدید: 33
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، شصت و پنجمین نمایشگاه بین المللی فرانکفورت از عصر روز گذشته در آلمان ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، شصت و پنجمین نمایشگاه بین المللی فرانکفورت از عصر روز گذشته در آلمان افتتاح و از امروز کار خود را آغاز کرده است.

بر اساس این گزارش، غرفه جمهوری اسلامی ایران طی مراسمی لحظاتی پیش افتتاح شد، این جلسه با حضور نماینده سفارت جمهوری اسلامی ایران در آلمان و ناشران ایرانی حاضر در نمایشگاه فرانکفورت و همچنین تعدادی از بازدیدکنندگان از نمایشگاه و مدعوین برگزار شد، در این برنامه اهداف و چشم اندازها تشریح شد و در پایان حاضران پذیرایی شدند و وارد غرفه شده و از بخش‌های مختلف بازدید کردند.

بر اساس گزارش فارس، در غرفه جمهوری اسلامی ایران تعداد قابل توجهی از کتاب‌های ناشران عرضه شده است، در این غرفه و در نمایشگاه امسال از بیش از 50 ناشر، کتاب عرضه شده است، در بخش دیگر غرفه ایران که متراژی حدود 120 متر دارد از بیش از 200 ناشر کتاب عرضه می‌شود.

علاوه بر این، به چند ناشر به صورت جداگانه فضا اختصاص یافته است، مثل نشر جمال، خانه هنرمندان، تکا و ناشران دفاع مقدس که البته این گروه از ناشران دفاع مقدس از بیش از 33 ناشر کتاب عرضه کرده‌اند.

نماینده سفارت در جلسه صبح امروز به همراه رایزن فرهنگی ایران در آلمان، نماینده کتابخانه ملی، کتابخانه مجلس حضور داشتند، جمعیت پرشور ناشران از نکات مهم بود چرا که در این نمایشگاه حضور ناشران مهم شمرده می‌شود.

سه نویسند‌ه‌ای که باید در این نمایشگاه حاضر می‌شدند در آلمان حاضر هستند، البته در غرفه کودک و نوجوان ایران هم آثاری از تصویرگران مختلف و هم آثاری از نویسندگان کودک و نوجوان عرضه می‌شود، 310 عنوان کتاب در این بخش از ناشران و نویسندگان مختلف عرضه می‌شود.

صبح فردا در غرفه ایران دو برنامه برگزار می‌شود، برنامه اول بحث پیرامون نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران است، یک پنل حاوی بررسی نشر ایران ارائه می‌شود و روز جمعه برنامه و نشست «حافظ شناسی و گوته» برگزار می‌‌شود.

در این نشست مولوی خوانی و حافظ خوانی برای حاضران اجرا می‌شود و حاضران از نوای موسیقی ایرانی تار و سنتور بهره‌مند می‌شوند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها