امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۷:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 59639
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۱
تعداد بازدید: 48
روح‌الله حسینیان عضو نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت و‌گو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،‌ ...

روح‌الله حسینیان عضو نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت و‌گو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،‌ درباره تحرکات جدید سیاسی و رسانه‌ای اصلاح طلبان، با تاکید بر این که اصلاح‌طلبان در راهبرد اصلی خود بهره‌گیری تمام عیار از ظرفیت‌های موجود در دولت یازدهم را در دستور کار خود قرار داده‌اند، گفت: اصلاح طلبان این روزها به صراحت عنوان می‌کنند که گفتمان اعتدال شعبه‌ای از گفتمان اصلاحات بوده و حمایت آنها از روحانی منوط به حرکت در مسیر خواست های اصلاح‌طلبی است.

حسینیان با بیان که اصلاح‌طلبان با این تعریف از دولت یازدهم به دنبال مستاجر خواندن روحانی هستند، گفت: اصلاح‌طلبان در محافل پنهان خود هیچ‌گونه عذری ندارند که بگویند، دولت روحانی دولت هشت ساله نبوده و می‌تواند در چهار سال به پایان برسد.

این نماینده مجلس در بخش دیگری از گفت‌وگوی خود با فارس، احیای تشکیلات اصلاح‌طلبان، تاسیس احزاب مختلف ، بهره‌گیری از ظرفیت‌های اجتماعی و احیای سازمان اقتصادی را از مهمترین برنامه‌های این جریان در خلال همراهی با دولت یازدهم بر شمرد.

وی اظهار داشت: اصلاح طلبان در عین اینکه تلاش می‌کنند تا از ظرفیت‌های دولت یازدهم برای حضور در حاکمیت بهره گیری کنند، احیای جنبش اجتماعی را نیز در دستور کار خود دارند که خودشان آن را تعبیر به اهرم «فشار از پائین » برای گشایش های سیاسی اجتماعی می‌کنند.

* جدایی اصلاح‌طلبان و گفتمان اعتدال از انتخابات مجلس شکل عینی می‌گیرد

حسینیان با اشاره به این که اصلاح طلبان برنامه‌ریزی جدی‌ برای کسب کرسی‌های دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی دارند، تصریح کرد: جدایی میان اصلاح طلبان و گفتمان اعتدال بی شک از این انتخابات شکل عینی به خود گرفته و موجب می شود که بالانس قدرت اجتماعی میان این دو جریان مورد ارزیابی جدی قرار گیرد.

نماینده مردم تهران در مجلس متذکر شد: برخی از چهره های اصلاح طلب به آشکار دولت یازدهم را تهدید کرده‌اند که در صورتی که دولت بخواهد مجلسی با گروه خونی خود ایجاد کند، باید به فکر پایان ماه عسل خود با این جریان باشد.

وی بر همین اساس یادآور شد: این نشانگر آن است که همراهی امروز اصلاح طلبان تنها برای بهره‌گیری از موقعیت‌هایی است که دولت یازدهم می‌تواند برایشان ایجاد کند و پس از ثبات اصلاح‌طلبان در این زمینه باید شاهد زاویه گرفتن بیش از پیش این جریان از دولت یازدهم بود.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها