امروز : یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 18
۱۱:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 59650
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۴
تعداد بازدید: 45
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سردار احمد رضا رادان در دومین گردهمایی موسسات خدمات حفاظتی و مراقبتی مرکز انتظام پلیس پیشگیری ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سردار احمد رضا رادان در دومین گردهمایی موسسات خدمات حفاظتی و مراقبتی مرکز انتظام پلیس پیشگیری ناجا، با اشاره به قانون برنامه چهارم مبنی بر راه اندازی موسسات انتظام توسط این سازمان اظهار داشت: نیروی انتظامی توانست موسسات و شرکتهای حفاظتی را آموزش داده و اولویت بندی کرده و به عنوان یکی از لایه های امنیتی پلیس شکل دهد.

جانشین فرمانده نیروی انتظامی با اعلام این که از سال 83 و زمان تصویب این قانون تا امروز شاهد پویایی، رشد چشمگیر و تقویت این موسسات هستیم، گفت: در روز های اول،  هاله‌ای از ابهام در خصوص وظایف و ماموریت های این موسسات وجود داشت، اما امروز، شاهد رشد کیفی و بهینه این شرکت‌ها و فعالیت‌های آنها هستیم.

وی با اشاره به این که در گوشه گوشه کشور درخواستهایی برای راه اندازی موسسات حفاظتی و مراقبتی وجود دارد، گفت: امروز خیل عظیم جوانان کشور در قالب مامورین این موسسات توانسته‌اند، توانمندی‌های خود را به اثبات رسانده، به آگاهی مردم و مدیران برسانند؛ فعالیت های این موسسات برای پلیس نیز مفید بوده و باعث شده تا نیروی انتظامی به ماموریت‌های اصلی تر خود بپردازد.

این مقام ارشد انتظامی با اشاره به فعالیت‌های بیش از 45 هزار نگهبان محله اعم از زن و مرد در سراسر کشور، گفت: در حال حاضر این موسسات، در بیش از 4 هزار نقطه از کشور گسترش یافته که علاوه بر محلات، شامل حضور آنان در ادارات، شرکتها و موسسات دیگر هستیم.

وی افزود: استقرار این نگهبانان در 4 هزار نقطه از کشور به این معناست که نگهبانان این موسسات توانسته‌اند با توانایی‌های خود 4 هزار محل ماموریتی را از پلیس تحویل گرفته و به یاری این نیروی امنیتی بیایند.

رادان با اشاره به همکاری و همبستگی این موسسات با کلانتری‌ها و پاسگاه‌های محلات گفت: نگهبانان موسسات خدمات حفاظتی و مراقبتی در لایه اول در تعامل با مردم هستند، در لایه دوم همکاری با کلانتری‌ها پاسگاه‌ها را در برنامه کاری خود دارند و در لایه‌های سوم و چهارم به کمک نیروهای امدادی و یگانی می‌شتابند.

وی با تاکید بر این که طبق چشم انداز برنامه 5 ساله، که باید جامعه‌ای امن و در خور شأن مردم و نظام جمهوری اسلامی ایران داشته باشیم، گفت: بایستی تا پایان برنامه 5 ساله این 45 هزار نگهبان محله، به 3 برابر افزایش یابد.

به گفته وی تعامل پلیس و موسسات همواره وجود داشته، اما باید هدفمند تر شده، در قالب توسعه در دستور کار ناجا قرار گیرد و خوشحالیم که طبق نظر سنجی‌ها، وجود و حضور این نگهبانان ضمن امنیت بخش بودن، احساس امنیت را نیز در مردم بالا برده است.

جانشین فرمانده نیروی انتظامی احساس امنیت را از نفس امنیت، برتر دانست و گفت: پلیس افتخاری یکی دیگر از برنامه‌های ما بود که بتوانیم به لایه های امنیت بخش، جهت ارتقاء احساس امنیت کمک کنیم و مردم در کنار پلیس قرار گیرند.

وی با اشاره مولفه های اقتدار در یک کشور، گفت: امروز پلیس در جامعه اسلامی،  پلیسی اجتماعی،  قانونمدار، مردم دار و با تقواست؛ مردم به این پلیس احترام گذاشته و آن را دوست دارند.

رادان همکاری و تعامل با مردم را یکی دیگر از مولفه های اقتدار پلیس دانست و گفت: هیچ ماموریتی نیست که ما در آن بدون همکاری مردم موفق شده باشیم؛ رمز موفقیت ما همراهی و همدلی مردم است که اگر نباشد، در عملیات ها موفق نمی‌شویم.

این مقام ارشد انتظامی استفاده از لایه های مختلف مردم در ساختاری هماهنگ و دارای ماموریت را یکی دیگر از مولفه‌های اقتدار پلیس دانست و اظهار داشت: این مولفه در ایجاد موسسات خدمات حفاظتی و مراقبتی نمود یافت و مفتخریم که امروز پلیس اجتماعی شکل گرفته و پیشگیری اجتماعی بر اقدامات انتظامی رجحان یافته است.

سردار احمدرضا رادان در حاشیه دومین گردهمایی موسسات خدمات حفاظتی و مراقبتی با تاکید بر نقش نگهبانان محله در تامین امنیت گفت: ما معتقدیم لایه سوم برخورد و اولین لایه پیشگیری از وقوع جرم نگهبانان محله هستند که توانسته‌اند تا امروز 700 سارق و یک هزار معتاد خیابانی و ولگرد را دستگیر و تحویل پلیس دهند.

وی در خصوص دستگیری ارسال‌کننده پیامک‌  استامینوفن های تقلبی و کشنده اظهار داشت: در این رابطه 2 نفر دستگیر شدند و ترویج این پیامک از یک شیطنت و کنجکاوی ساده شروع شد و به گفته دستگیرشدگان هیچگاه تصور نمی کردند که این مورد به این سرعت فراگیر شده و مردم را دچار دغدغه کند.

جانشین فرمانده نیروی انتظامی ادامه داد: دستگیرشدگان  این پیامک از این عمل خود ابراز ندامت کردند و تحقیقات انجام شده حاکی از آن است که این پیامک‌ها به صورت سازمان‌یافته ارسال نشده‌اند.

رادان در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران در مورد حادثه اتوبان تهران - قم تصریح کرد: ما بر این باوریم که وقوع این حادثه گرچه تلخ بود ولی می‌تواند به افزایش امنیت منجر شود و این مساله به شرطی محقق می‌شود که هر سازمان و ارگانی قدر و سهم مسئولیت خود را در این زمینه بداند.

وی در ادامه با انتقاد از برخورد برخی متخلفین در این حادثه تاکید کرد: برخی‌ها در این حادثه به گونه‌ای برخورد می‌کنند که توقع دارند ما به نمایندگی از 44 نفر کشته‌شده این حادثه از آنها عذرخواهی نیز کنیم.

جانشین فرمانده نیروی انتظامی در پاسخ به سوال خبرنگار پایگاه خبری پلیس در خصوص در اختیار قرار دادن تجهیزات پلیسی و وسایل دفاع شخصی به افراد واجد شرایط، آن را از وظایف پلیس پیشگیری ناجا دانست و گفت: یکی از وظایف این پلیس، در اختیار قرار دادن تجهیزات امنیتی همچون افشانه و شوکر است و در اختیار قرار دادن این تجهیزات به گروه هدف با توجه به نیاز آنها و صلاحدید پلیس پیشگیری انجام می‌شود.

وی افزود: البته گروه هدف این واگذاری ها باید مورد بررسی قرار گیرند.

رادان همچنین سازماندهی، آموزش و در اختیار قرار دادن تجهیزات امنیتی را به موسسات خدمات حفاظتی و مراقبتی بنابر قانون برعهده نیروی انتظامی دانست و گفت: شرکت‌ها به هیچ عنوان قبل از آموزش کارکنانشان حق استفاده از تجهیزات امنیتی را ندارند و تنها بعضی از کارکنان این شرکت‌ها برای حفاظت از موسسات، سازمان‌ها و محل‌های خاص می‌توانند از سلاح استفاده کنند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار