امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۲۰:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 59651
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۴
تعداد بازدید: 77
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سردار اسماعیل احمدی مقدم امروز در هفتمین کنگره دندانپزشکی نیروهای مسلح با بیان اینکه سلامت ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سردار اسماعیل احمدی مقدم امروز در هفتمین کنگره دندانپزشکی نیروهای مسلح با بیان اینکه سلامت یکی از شاخصه های مهم توسعه اجتماعی و اقتصادی هر کشور است، اظهارداشت: میزان هزینه سهم درمان در سبد اقتصادی خانواده نشانگر سطح توسعه یافتگی هرکشور به شمار می‌آید، در صورتیکه همه بخش سلامت را کنار بگذارید نحوه رسیدگی به دهان و دندان یکی از شاخصه ها محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه در گذشته مردم به علت فقر مالی و عدم امکانات پزشکی مجبور به کشیدن دندان بودند که این مهمترین خدمت به آنان بود، گفت: امروز اهمیت بهداشت ودهان و دندان تقریباً به یک امر فرهنگی تبدیل شده، هر چند ارائه سطح خدمات در این حوزه پیشرفت زیادی کرده است.

احمدی مقدم به گران قیمت بودن خدمات ایمپلنت و عمومیت استفاده از این خدمات اشاره کرد و افزود: این امر نشانگر ارتقاء سطح آگاهی مردم در زمینه بهداشت دهان و دندان است که تلاش می‌کند با صرف هزینه سلامت خود را حفظ کنند.

فرمانده ناجا با بیان اینکه بهداشت مقدم به درمان است به آموزش کودکان برای بهداشت دهان و دندان اشاره کرد و افزود: امروز کشور ما دراین حوزه وضعیت بهتری دارد اما درمان در حوزه دندان و دندانپزشکی نوعی پیشگیری از سایر امراض است.

وی به خدمات دندانپزشکی برای افراد مسن اشاره کرد و افزود: استفاده از این خدمات برای افراد سنین بالا یک درمان روحی و روانی است زیرا احساس سالخوردگی را در فرد به عقب می‌برد؛ برخی ازافراد استفاده ازدندان مصنوعی را تحمل نکرده به گونه‌ای که درروحیه آنها تاثیر بدی می‌گذارد اما خدمات شما دندانپزشکان روحیه مجدد را در آنها زنده می‌کند.

این مقام ارشد انتظامی خطاب به دندانپزشکان حاضردر کنگره گفت: خدمات شما در ارتقاء روحیه افراد نقش بسزایی دارد.

احمدی مقدم در ادامه گفت: دربین نیروهای مسلح، سرمایه گذاری ناجا در این حوزه بهداشت دهان و دندان یک مقدار بیشتر از سایر بخش‌های درمانی است به طوری که منابع بیشتری را برای تامین سلامت پرسنل خود در این بخش تخصیص داده‌ایم.

وی تصریح کرد: هرچند تامین امکانات بهداشتی از وظایف دولت است و دولت تاکنون سرمایه گذاری‌های زیادی در این بخش کرده اما با افزایش روزافزون هزینه‌ها و توسعه همه جانبه این خدمات، سرمایه گذاری‌ها در این بخش باید تقویت شود.

فرمانده ناجا با بیان اینکه تغییر الگوی زندگی، کم تحرکی و زندگی شهری یکی از آسیب هایی است که با آن مواجه هستیم، گفت:یک تاخر فرهنگی در زمینه الگوی تغذیه و نیز بهداشت متناسب با شرایط زیستی وجود دارد که با فرهنگسازی باید آن را جبران کنیم.

وی افزود: 5 میلیون نفر عضو خانواده نیروهای مسلح است که شامل شاغلان، بازنشستگان و خانواده های آنها و همچنین سربازان وظیفه است که به آنها خدمات درمانی ارائه می شود .

سردار مقدم به حضور مراکز درمانی نیروی انتظامی در مناطق دور دست و محروم به منظور ارائه خدمات درمانی به مردم اشاره کرد و افزود: بهداری نیروهای مسلح به جز خدمات درمانی که به پرسنل و خانواده های وابسته به نیروهای مسلح ارائه می دهد، خدمت گذار مردم نیز است یعنی هر کجا که مرکز درمانی وابسته به نیروهای مسلح وجود داشته باشد بویژه در مناطق محروم و کم برخوردار این خدمات شامل حال مردم آن منطقه نیز می‌شود.

به گفته این مقام ارشد انتظامی، امروز نیروهای مسلح ظرفیت بالایی در ارائه خدمات درمانی دارند که این یک اقدام بسیار مهم و تاثیرگذار در خدمات رسانی درمانی به شمار می آید.

فرمانده ناجا گفت: در نیروی انتظامی توانستیم بخش عمده‌ایی از هزینه‌ها را پوشش داده و به کارکنان ارائه دهیم.

وی به حضور سربازان در نیروی انتظامی اشاره کرد: آشنایی با فرهنگ بهداشت و دهان و ملکه کردن این فرهنگ و نیز ارائه برخی خدمات دندانپزشکی به آنها می‌تواند مشکلات آنها را برای بیماری دهان و دندان مرتفع کند.

فرمانده نیروی انتظامی خاطر نشان کرد: امیدوارم امکانات بهتری در کشور برای مردم فراهم شود که این امر تابع نظام اقتصادی است؛ در سال‌های پس از جنگ در زمینه اقتصادی پیشرفت خوبی را در این زمینه شاهد هستیم.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها