امروز : شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 20
۰۷:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 59654
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۴
تعداد بازدید: 35
به گزارش خبرنگار جامعه فارس، فردا آخرین گروه از زائران ایرانی و همچنین زائران دیگر کشورها وارد عربستان می‌شوند و از فردا و یا پس فردا فرودگاه‌های ...

به گزارش خبرنگار جامعه فارس، فردا آخرین گروه از زائران ایرانی و همچنین زائران دیگر کشورها وارد عربستان می‌شوند و از فردا و یا پس فردا فرودگاه‌های عربستان بسته می‌شوند که البته از راه دریا و خشکی تا چند روز آینده نیز زائر وارد عربستان می‌شود.

هنوز آمار دقیق کل زائران اعلام نشده است اما قطعا زائرانی که امسال در موسم حج شرکت دارند کمتر از سال گذشته است و آمار زائران در شهرهای مکه و مدینه نسبت به سال های قبل کاهش قابل توجهی دارد.

کاهش 20 درصدی زائران کشورهای مختلف و تبلیغات وسیع تلویزیونی عربستان مبنی بر نیامدن حجاج از خود عربستان به طرف شهر مکه و استفاده از تدابیر امنیتی شدید برای جلوگیری از ورود غیرقانونی به کشور عربستان باعث شده است تا آمار زائران در موسم حج امسال کاهش قابل توجهی داشته باشد.

با بسته شدن پرونده ورود زائران به عربستان، از فردا فرودگاه‌ها تقریبا بسته می‌شود ولی مردم خود عربستان از بیابان‌ها و راه‌های غیر قانونی وارد مکه می‌شوند که باید دید آیا عربستان در آزمون کنترل حجاج موفق عمل خواهد کرد؟

پیش بینی‌ها مبنی بر این است که چون در سال گذشته دولت عربستان به دلیل ورود غیرقانونی حجم زیادی از زائران از سوی کشورهای مختلف و رسانه‌های کشور عربستان مورد انتقادهای شدیدی قرار گرفت امسال در کنترل ورودی حجاج موفق عمل خواهد کرد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها