امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۲۲:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 59655
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۶
تعداد بازدید: 66
به گزارش فارس و به نقل از «ریانووستی»، وزیرامور خارجه روسیه گفت، طالبان با دولت افغانستان گفت‌وگو نمی‌کند اما حاضرند با آمریکا پای میز مذاکره ...

به گزارش فارس و به نقل از «ریانووستی»، وزیرامور خارجه روسیه گفت، طالبان با دولت افغانستان گفت‌وگو نمی‌کند اما حاضرند با آمریکا پای میز مذاکره بینشیند.

وی افزود: تا زمانی که بازی با طالبان بدون شرکت دولت افغانستان به پیش برده شود، ما شاهد وضعیتی خواهیم بود که طالبان در گفت‌وگو برای مشارکت در قدرت سهیم نمی‌شوند بلکه خود تلاش می‌کنند تا قدرت را به دست گیرند و این جا است که راه برای بروز یک جنگ داخلی دیگر در افغانستان باز می‌شود.

وزیر خارجه روسیه گفت، تا زمانیکه در این رابطه یک روند همه جانبه آغاز نشود، نمی‌توان امیدوار بود که وضعیت افغانستان از راه سیاسی حل شود.

وی تصریح کرد که کشورش در مورد وضعیت امنیتی افغانستان پس از  سال 2014 نگرانی دارد و ادامه داد: وجود برخی پایگاه‌های نظامی ناتو در افغانستان که پس از خروج نیروهای بین‌المللی قرار است از آنها استفاده شود، سؤالاتی را به وجود آورده است.

«سرگی لاوروف» افزود: مقامات افغان نمی‌توانند در مورد وضعیت امنیتی افغانستان بعد از خروج نیروهای بین‌المللی از این کشور اطمینان دهند.

وزیر امور خارجه روسیه در ادامه افزود: در مورد اینکه مقامات افغان شاید نتوانند از امنیت کشورشان پس از خروج نیروهای ائتلاف بین‌المللی اطمینان دهند، نگرانی جدی وجود دارد و به گفته وی وضعیت امنیتی افغانستان خوب نیست.

لاورف در ادامه گفت، با نزدیک شدن موعد خروج نیروهای خارجی از افغانستان، علائم و نشانه‌هایی وجود دارد که نیروهای امنیتی افغان برای تأمین امنیت کشورشان آماده نیستند.

دولت و مقامات امنیتی افغان بارها اعلام کرده‌اند که نیروهای امنیتی این کشور توان دفاع از کشور خود را دارند ولی تجهیزات دفاعی، زرهی و سلاح سنگین در اختیار ندارند.

بر این اساس بارها مقامات نظامی افغان و شخص حامد کرزی درخصوص عدم تجهیز نیروهای افغان توسط نیروهای خارجی انتقاد کرده و از آنان خواسته‌اند نیروهای افغان را تجهیز کنند.

در همین زمینه می‌توان به عدم تجهیز نیروی هوایی افغانستان اشاره کرد که هر بار درخواست مقامات افغان مبنی بر ضرورت تجهیز نیروی هوایی افغانستان نیروهای آمریکایی و ناتو به بهانه‌های مختلف از این کار سرباز زده‌اند.
انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها