امروز : شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 17
۲۲:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 59656
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۶
تعداد بازدید: 33
به گزارش فارس،‌ نتایج یک نظرسنجی جدید نشان می‌دهد که بیشتر مردم آمریکا جمهوریخواهان را در مقایسه با دموکرات‌ها، مقصر تعطیلی 9 روزه دولت واشنگتن ...

به گزارش فارس،‌ نتایج یک نظرسنجی جدید نشان می‌دهد که بیشتر مردم آمریکا جمهوریخواهان را در مقایسه با دموکرات‌ها، مقصر تعطیلی 9 روزه دولت واشنگتن می‌دانند و این درحالیست که در عین حال، میزان رضایت آمریکایی‌ها از عملکرد قانونگذاران کشورشان به طور چشمگیری کاهش پیدا کرده است.

بر اساس نتایج نظرسنجی مشترک خبرگزاری «آسوشیتدپرس» و مؤسسه «جی اف کی» که امروز چهارشنبه منتشر شده است، 62 درصد از بیش از 1 میلیون آمریکایی که مورد نظرسنجی قرار گرفته‌اند، جمهوریخواهان را مقصر تعطیلی دولت واشنگتن می‌دانند و در مقابل، حدود نیمی از پاسخ دهندگان به این نظرسنجی دموکرات‌ها و «باراک اوباما» رئیس جمهور آمریکا را مقصر تعطیلی معرفی کرده‌اند.

بر اساس این نظرسنجی، رضایت آمریکایی‌ها از عملکرد قانونگذاران کنگره این کشور نیز به 5 درصد رسیده است.

این خبر در شرایطی منتشر می‌شود که نتایج تازه ترین نظرسنجی گالوپ نیز نشان داده است که میزان رضایت آمریکایی‌ها از عملکرد شخص اوباما در دولت واشنگتن به کمترین میزان خود در طول دو سال گذشته و برابر با 41 درصد رسیده است.

اختلاف دموکرات‌ها و جمهوریخواهان بر سر تامین بودجه لایحه خدمات درمانی اوباما در قانون بودجه جدید دولت واشنگتن تا پایان مهلت تصویب قانون بودجه ادامه داشت و همین امر منجر به تعطیلی دولت آمریکا شد؛ بن بست بودجه در کنگره آمریکا وارد نهمین روز خود شده است و این در حالیست که آمریکا در حال نزدیک شدن به یک بحران مالی دیگر است و آن تاریخ 17 اکتبر و زمان پایان اعتبار قدرت قرض گیری دولت واشنگتن است.

اگر کنگره آمریکا نتواند تا قبل از 17 اکتبر سقف بدهی 16.7 تریلیون دلاری این کشور را افزایش دهد، آمریکا دیگر قادر به پرداخت صورت حساب‌های مالی خود نخواهد بود و در مسیر ورشکستگی قرار خواهد گرفت.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها