امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۱۰:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 59657
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۶
تعداد بازدید: 58
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «اینترفکس»، «سرگئی لاوروف» و «جان کری» قرار است امروز در «برونئی» دور دوم ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «اینترفکس»، «سرگئی لاوروف» و «جان کری» قرار است امروز در «برونئی» دور دوم گفت‌وگوهای خود را برگزار کنند.

گزارش‌های پیشین حاکی از آن است که وزرای خارجه روسیه و آمریکا در جریان ملاقات‌های روز دوشنبه هفته جاری خود در در حاشیه نشست سران کشورهای عضو سازمان همکاری‌های اقتصادی آسیا و اقیانوس آرام (اپک) در جزیره «بالی»، اندونزی، سند الحاقی در خصوص ایجاد تغییراتی در توافقنامه دوجانبه مربوط به مراکز ملی برای کاهش خطرات هسته‌ای امضاء کردند تا این سند مطابقت بیشتری با چالش‌ها و واقعیت جهان امروز پیدا کند.

توافقنامه مربوط به تاسیس مراکز ملی با هدف کاهش خطرات هسته‌ای در سال 1987 بین روسیه و آمریکا به امضاء رسید که بر اساس این سند، در آن زمان اتحاد جماهیر شوروی (و بعد از آن هم دولت فدراسیون روسیه) و ایالات متحده چنین مراکزی را بوجود آورند که فعالیت رسمی آنها در جهت کنترل تسلیحات راهبردی تهاجمی در اواخر دهه 80 و اوایل دهه 90 آغاز شد. در راستای فعالیت این مراکز، روسیه و آمریکا به مهمترین مکانیزم در زمینه کنترل تسلیحات و خلع سلاح جهانی تبدیل شدند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها