امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۰۳:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 5968
تاریخ انتشار: ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۴۵
تعداد بازدید: 149
به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس مستقر در ستاد انتخابات وزارت کشور، امیرخجسته رئیس کمیسیون شوراهای مجلس عصر امروز ...

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس مستقر در ستاد انتخابات وزارت کشور، امیرخجسته رئیس کمیسیون شوراهای مجلس عصر امروز در بازدیدی سرزده از ستاد انتخابات در جریان مراحل ثبت‌نام نامزدها قرار گرفت.

خجسته بعد از بازدید در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بنده امروز بدون اطلاع و از طرف مجلس بخصوص کمیسیون شوراها که یکی از وظایفش نظارت است، در ستاد حضور پیدا کردم.

وی افزود: بازدید امروز بازدید خوبی بود و طبق صحبت‌هایی که با نامزدها داشتیم وضع نسبت به گذشته بهتر شده و فرمت‌ها و جایگاه افراد خوب حفظ می‌شود.

خجسته در ادامه در خصوص تشکیل هیئت‌های اجرایی گفت:‌یکی از کارهای خوبی که مجلس بخصوص کمیسیون شوراها انجام داده بحث تشکیل هیئت‌های اجرایی است که این هیئت‌ها در تهران مشخص شده و در شهرستان‌ها هم شکل می‌گیرد.

وی ادامه داد: قصد ما در مجلس این است که نقش نظارتی را بیشتر و پررنگ‌تر کنیم.

وی در پاسخ به سؤالی اضافه کرد: اگر آقای لاریجانی هم فرصت کند در ستاد انتخابات کشور حضور پیدا می‌کند.

رئیس کمیسیون شوراهای مجلس در پاسخ به این سؤال که آقای لاریجانی برای بازدید به ستاد انتخابات می‌آید یا ثبت‌نام،‌گفت: این موضوع را از خودشان سؤال کنید.

وی در پاسخ به سؤال دیگری اظهار داشت: در حال حاضر گزارشاتی از تخلفات و تبلیغات زودرس به کمیسیون شوراها رسیده که ما هم گفته‌ایم تا آنها را به صورت مستند به ما ارائه دهند.

خجسته ادامه داد: کمیسیون شوراها یکی از فعال‌ترین کمیسیون‌های مجلس است و در دوره‌های گذشته اینقدر فعال نبود و از جمله فعالیت‌های ما بحث اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری بود که انجام دادیم.

وی اضافه کرد: اگر ماده 35 تصویب و تائید می‌شد امروز خیلی از مشکلات را نداشتیم؛‌بر اساس توافقی که با شورای نگهبان داشتیم قرار شد که مدیر و مدبر بودن و تشخیص رجل سیاسی و مذهبی بودن افراد به عهده شورای نگهبان باشند.

خجسته تاکید کرد: البته ما ماده 35 را در آینده قطعا عملی و اجرایی می‌کنیم؛ اگر مجمع تشخیص این موضوع را دنبال کند چه بهتر و اگر این کار را نکرد خودمان یک باردیگر این موضوع را به جریان می‌اندازیم.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها