امروز : دوشنبه ۱ آبان ۱۳۹۶ - 2017 October 22
۰۳:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 59689
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۳
تعداد بازدید: 45
فاطمه رهبر نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به گزارش جلسه ...

فاطمه رهبر نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به گزارش جلسه فراکسیون زنان و خانواده مجلس که صبح امروز (چهارشنبه) برگزار شد، اظهار داشت: در ابتدای این جلسه که با حضور اعضای فراکسیون برگزار شد به موضوع انتخاب معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری که شب گذشته حکم جدید وی تعیین شد، پرداخته شد.

وی ضمن قدردانی از اقدامات ارزشمند مریم مجتهدزاده افزود: با توجه به اقدامات بسیار ارزنده‌ای که وی در طول تصدی خود در جهت تحقق برنامه‌های توسعه پنجم و چشم‌انداز کشور با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری اقدام داد، آرزوی موفقیت برای وی امیدواریم معاونت جدید نیز در رفع موانع موجود در تحقق جایگاه زنان توجه ویژه داشته باشد تا انتظارات زنان در کشور محقق شود.

رئیس فراکسیون زنان و خانواده مجلس با اشاره بررسی موضوع بیمه زنان خانه‌دار در جلسه امروز فراکسیون خاطرنشان کرد: با توجه به کمبود منابع مالی در بودجه سال 92 و مسائلی که در روند تحقق بیمه زنان خانه‌دار به وجود آمده، اعضای فراکسیون زنان برای نخستین بار تحقق این موضوع را در بودجه سال 92 به تصویب رساندند که در گام نخست پیش‌بینی کردند که 200 هزار نفر زن سرپرست خانوار بتوانند زیر پوشش این بیمه قرار بگیرند و اعتبار پیشنهادی فراکسیون نیز 100 میلیارد تومان بود که تاکنون محقق نشده است.

رهبر تصریح کرد: در ارتباط با موضوع بیمه زنان چندین بار درخواست نشست با مسئولان وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی را اعلام کردیم که متأسفانه پاسخی برای درخواست دریافت نکرده‌ایم.

وی ادامه داد: در حال حاضر پیگیر این موضوع از طریق کمیسیون برنامه و بودجه و اقتصادی مجلس هستیم تا بتوانیم در جریان تأمین اعتبار مورد نیاز اقدامات اساسی را داشته باشیم.

نماینده تهران اضافه کرد: بحث و بررسی در مورد توانمندسازی زنان موضع دیگری بود که در دستور کار امروز فراکسیون زنان و خانواده قرار داشت که در درجه نخست بتوانیم زنان خودسرپرست خانواده را به آن درجه از توانمندی برسانیم که بتوانند از منابع مالی که نتیجه تلاش‌ و اقدامات خودشان است، برخوردار شوند و زنانی که زیرپوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) هستند نیز بتوانند از نهاد منفک و حتی به عنوان کارآفرین یکدیگر را حمایت کنند.

وی افزود: بررسی ایراد شورای نگهبان و اظهارنظرهایی که اخیرا برخی از رسانه‌ها به نقل از برخی از افراد در مورد لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان ارائه کرده‌اند، مهم‌ترین بخش این جلسه بود که اعضای فراکسیون به آن پرداختند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها