امروز : چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 17
۲۲:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 5969
تاریخ انتشار: ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۲۶
تعداد بازدید: 110
ابراهیم سحرخیز، معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا» به دیدار امروز فرهنگیان با رهبر معظم ...

ابراهیم سحرخیز، معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا» به دیدار امروز فرهنگیان با رهبر معظم انقلاب اشاره کرد و اظهار داشت: سخنان مقام معظم رهبری مانند همیشه روشنگر‌ راه برای آینده آموزش و پرورش بود.

وی به موضوع تحول در آموزش و پرورش اشاره کرد و ادامه داد: سخنان رهبری نشان می‌دهد که تحول برای ایشان، اصل و ضرورت است و توصیه کردند که برای انجام آن نیاز به حمایت همه‌جانبه دولت و مجلس است.

* انجام هر کار بزرگی نیازمند منابع است

سحرخیز اضافه کرد: تحول در آموزش و پرورش کار بزرگی است و انجام هر کار بزرگی نیازمند منابع اعم از انسانی و مالی است.

وی افزود: مقام معظم رهبری ضمن تأیید حرکت‌های خوبی که در آموزش و پرورش انجام شده است بر انجام کارهای انجام نشده تأکید کردند که ما نیز باید با الهام از اسناد بالادستی، این موارد را احصا کرده و انجام دهیم.

* تحول در آموزش و پرورش امر دیر بازده است

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش به بحث محتوای کتب درسی که مقام معظم رهبری بیان کردند، اشاره کرد و گفت: ما باید مراقبت‌های لازم را انجام دهیم و کتب درسی متناسب با نیاز جامعه باشد و در این زمینه گروه‌های آموزشی باید فعال‌تر شوند و با استفاده از هم‌فکری گروه‌های آموشی، پیگیری بررسی نظرات کارشناسان و معلمان و انجام پژوهش‌های متعدد، در این جهت گام برداشت.

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری به بحث فعالیت آموزش و پرورش بدون شتاب‌زدگی اشاره کردند، اظهار داشت: تحول در آموزش و پرورش امر دیر بازده است و باید با تأنی دنبال شود و در کنار آن باید آموزش معلمان را نیز در نظر بگیریم.

 * قدم‌های اولیه را در بحث تحول بر داشته‌ایم

سحرخیز افزود: در بحث تحول در آموزش و پرورش داریم قدم‌های اولیه را بر می‌داریم و آنچه مهم است، محتوایی است که در ظرف‌ ریخته می‌شود و در این مسیر فعالیت‌ها تازه آغاز شده است.

وی به تأکید مقام معظم رهبری نسبت به دانشگاه فرهنگیان اشاره کرد و گفت: دانشگاه فرهنگیان به تربیت نیروی انسانی برای آموزش و پرورش می‌پردازد و می‌خواهیم امانت‌ها را به دست معلمان بسپاریم پس انتظار است که اعتبار دانشگاه فرهنگیان کمتر از دانشگاه‌های دیگر نباشد و حتی بیشتر هم باشد.

* معلمان در روز ۲۴ خرداد امسال حماسه می‌آفرینند

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش با اشاره به موضوع حماسه سیاسی بیان داشت: ما فرهنگیان خود را سرباز ولایت می‌دانیم و همه معلمان گوش به فرمان رهبری هستند و سخنان ایشان را به گوش جان می‌سپارند.

وی ادامه داد: معلمان می‌توانند نشانه‌های اصلح بودن و نگاه رهبری در این خصوص را برای دانش‌آموزان تبیین کنند.

سحرخیز افزود: معلمان در روز ۲۴ خرداد ماه امسال به تبعیت از رهبری حماسه‌ای را نشان خواهند داد که دشمن از این حماسه به وحشت بیفتد.

وی به فعالیت معاونت آموزش متوسطه در پی سخنان مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: در سال تحصیلی آینده فعالیت پایه اول متوسطه را بر اساس سند تحول آموزش و پرورش داریم و بر این اساس باید در بحث تولید محتوا و آموزش معلمان دقت بیشتری داشته باشیم و در این زمینه تمام تلاش خود را به کار خواهیم گرفت.
انتهای پیام/
 
برچسب ها:
آخرین اخبار