امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۶:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 59692
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۴
تعداد بازدید: 29
حمیدرضا فولادگر عضو سابق کمیسیون ماده 10 احزاب در گفت‌وگو با خبرنگار گروه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس ،در واکنش به اعلام خبر ...

حمیدرضا فولادگر عضو سابق کمیسیون ماده 10 احزاب در گفت‌وگو با خبرنگار گروه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس ،در واکنش به اعلام خبر تشکیل یک حزب جدید از سوی محمد سلامتی دبیرکل سازمان منحله مجاهدین انقلاب اسلامی،گفت: طبعا این افراد نمی‌توانند مجوز ادامه فعالیت سازمان مجاهدین انقلاب را بگیرند و اگر هم به دنبال این امر باشند بعید است که با موافقت قوه قضائیه روبرو شوند و به همین دلیل طبیعی است که به فکر تاسیس حزب جدید بیفتند.

وی با بیان اینکه تنها  نام یک  حزب نمی‌تواند دلیل منحل شدن آن در ایام فتنه 88 باشد متذکر شد: نام یک حزب ظرف است و مسئولین آن مظروف آن حزب هستند و سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی نیز به دلیل حضور فعال مسئولانش در فتنه 88 به انحلال کشیده شد.

عضو سابق کمیسیون ماده 10 احزاب ادامه داد: اگر همین افراد بخواهند با همان دیدگاه‌ها و عقاید و بدون آنکه مسیر خود را تصحیح کرده باشند حزب جدیدی را تاسیس کنند، معنایش این است که تنها نام سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی تغییر خواهد کرد.

فولاد‌گر بر همین اساس متذکر شد: بنده بعید می‌دانم کمیسیون ماده 10 احزاب نیز مجوز تاسیس یک حزب جدید را به اعضای یک سازمان منحل شده بدهد زیرا این کمیسیون مطمئنا از مراجع ذیربط استعلام خواهد گرفت.

وی حضور افراد در فتنه 88 را خط قرمز کمیسیون ماده 10 احزاب برای تاسیس حزب جدید برشمرد و افزود: فتنه 88 واقعیتی است که اتفاق افتاده و برخی افراد نیز در آن نقش فعال داشته‌اند و اگر آنها نخواهند از مواضع خود در سال 88 ابراز پشیمانی کرده و از فتنه 88 برائت جویند نمی‌توانند حزبی جدید تاسیس کنند.

عضو سابق کمیسیون ماده 10 احزاب در پایان یادآور شد: دوستان ابتدا مواضعشان را در قبال فتنه 88 به صورت شفاف با مردم در میان گذاشته و پس از آن به فکر تاسیس یک حزب جدید بیفتند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها