امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۱۶:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 59696
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۷
تعداد بازدید: 62
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی کنگره آمریکا، «جان بینر» روز سه‌شنبه پیشنهاد «باراک اوباما» ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی کنگره آمریکا، «جان بینر» روز سه‌شنبه پیشنهاد «باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا برای توافق طولانی‌مدت مالی در قبال اقدامات موقت برای پایان دادن به تعطیلی دولت فدرال و بالا بردن سقف بدهی را رد کرد.

اوباما در گفت‌وگو با خبرنگاران کاخ سفید اعلام کرد که اگر جمهوری‌خواهان مجلس نمایندگان آمریکا مجدداً دولت را باز کنند و سقف بدهی ملی آمریکا را حتی اگر برای چند ماه هم که شده افزایش دهند، وارد گفت‌وگوهای ‌گسترده‌ای با آنها می‌شود که این گفت‌وگوها می‌تواند شامل قانون بیمه خدمات درمانی‌‌اش و موضوعات مرتبط با بدهی می‌شود.

اوباما خطاب به جمهوری‌خواهان تأکید کرد: اگر آنها می‌خواهند چنین اتفاقی بیافتد، دولت را مجدداً باز کنند. سقف بدهی را افزایش دهند. اگر نمی‌‌توانند چنین کاری را برای طولانی‌مدت صورت دهند، برای یک بازه زمانی چنین اقدامی را انجام دهند تا مذاکراتی صورت گیرد.

با اینحال بینر با رد پیشنهاد رئیس‌جمهور آمریکا تصریح کرد: آنچه که رئیس‌جمهور امروز گفت این بود، اگر جمهوری‌خواهان حق امتیاز بدون پیش شرطی ارائه کنند، می‌نشیند و با ما گفت‌وگو می‌کند. این شیوه‌ کار آمریکا نیست.

لجبازی‌های جمهوری‌خواهان مجلس نمایندگان آمریکا موجب شد که لایحه بودجه فدرال تصویب نشود و از سه‌شنبه هفته گذشته تاکنون بخش‌های مهمی از دولت فدرال در تعطیلی اجباری به سر می‌برند.

جمهوری‌خواهان کنگره تأکید دارند که در صورتی لایحه بودجه دولت فدرال را تصویب می‌کنند که قانون بیمه خدمات درمانی اوباما را به مدت یکسال به تعویق اندازند اما دموکرات‌ها حاضر نیستند از چنین طرحی پیروی کنند.
انتهای پیام/ ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها