امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۱۳:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 59697
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۷
تعداد بازدید: 51
به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری «انباء مسکو»، «والری گیراسیموف» رئیس ستاد مشترک ارتش روسیه در نشستی خبری بعد از دیدار با «نیکلاس هوتون» همتای ...

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری «انباء مسکو»، «والری گیراسیموف» رئیس ستاد مشترک ارتش روسیه در نشستی خبری بعد از دیدار با «نیکلاس هوتون» همتای انگلیسی خود گفت که روسیه اجازه دخالت خارجی در سوریه را نمی‌دهد.
وی افزود: کاملا از قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل برای نابودی جنگ‌افزارهای شیمیایی سوریه استقبال می‌کنیم و راهکار سیاسی را تنها راه ایجاد ثبات در این کشور بدون دخالت خارجی می‌دانیم و با شرکای خارجی خود برای اجرای این قطعنامه همکاری خواهیم داشت.
وی ضمن سازنده خواندن دیدار با همتای انگلیسی خود تأکید کرد که در این دیدار علاوه بر همکاری‌های نظامی روسیه و انگلیس، راه‌های حل و فصل بحران‌های افغانستان، سوریه و خاورمیانه نیز بررسی شد.
روسیه محور اصلی تحولات دیپلماتیکی بود که منجر به جلوگیری از حمله نظامی به سوریه و همچنان پیوستن این کشور به سازمان منع تسلیحات شیمیایی شد.
در دوران تهدید نظامی سوریه توسط ایالات متحده، مقامات روس هشدار داده بودند که در این صورت کمک‌های نظامی خود به دمشق را افزایش خواهند داد.
مسکو از ابتدای بحران سوریه در کنار دولت این کشور قرار گرفته و از قدرت یافتن تروریست‌ها در این کشور ابراز نگرانی کرده است.
انتهای پیام/ص
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها