امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۸:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 59699
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۷
تعداد بازدید: 25
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری «اسکای نیوز»، «احمد اوزمجو» مدیر کل سازمان منع گسترش تسلیحات شیمیایی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری «اسکای نیوز»، «احمد اوزمجو» مدیر کل سازمان منع گسترش تسلیحات شیمیایی سازمان ملل تأکید کرد که در حال حاضر سخن گفتن درباره ارزیابی آنچه کارشناسان سازمان ملل در سوریه یافته‌‌اند زود است.

وی اعلام کرد که سوریه رسما در 14 اکتبر (21 مهر ماه) به سازمان منع گسترش تسلیحات شیمیایی سازمان ملل خواهد پیوست و این سازمان در حال بررسی صحت اطلاعاتی است که دمشق به آنها ارائه داده است.

مدیر کل سازمان منع گسترش تسلیحات شیمیایی سازمان ملل گفت که از دمشق خواسته‌ که با تیم بازرسان سازمان ملل همکاری کامل داشته باشد تا مأموریت این تیم سریعتر به پایان برسد و هنوز روش نابود کردن سلاح‌های شیمیایی سوریه مشخص نشده است.

وی افزود که 20 مرکز انبار و تولید جنگ افزارهای شیمیایی در سوریه مورد بازرسی قرار خواهند گرفت.

پیشتر دفتر رسانه‌ای سازمان منع گسترش سلاح شیمیایی سازمان ملل اعلام کرد که این سازمان تیم جدیدی از بازرسان نابودی تسلیحات شیمیایی خود را به سوریه اعزام خواهد کرد.

اوزمجو گفته بود که فعالیت‌های اولین تیمی که به سوریه اعزام شده‌اند پیشرفت حاصل شده است و دمشق نیز چهار روز پیش اطلاعات تازه‌ای درباره پیشگیر‌ی‌های لازم برای تسلیحات شیمیایی خود را به بازرسان سازمان ملل ارائه داده است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها