امروز : یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۱۵:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 59700
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۷
تعداد بازدید: 100
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه گاردین، رئیس جدید آژانس امنیت و ضد اطلاعات انگلیس (ام‌آی5) در اولین سخنرانی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه گاردین، رئیس جدید آژانس امنیت و ضد اطلاعات انگلیس (ام‌آی5) در اولین سخنرانی خود به شدت از طرح‌های جاسوسی و پایش اینترنتی دفتر ارتباطات دولتی (جی‌سی‌اچ‌کیو) دفاع کرد و گفت بدون چنین طرح‌هایی مبارزه با تروریسم ناممکن می‌شود.

وی همچنین گفت افشاگری‌ و انتشار اسناد محرمانه اطلاعاتی، «هدیه‌ای» به تروریست‌هاست که آن‌ها را قادر می‌کند با شناسایی روش‌های آژانس‌های اطلاعاتی، سازمان‌های امنیتی را دور بزنند.

«ادوارد اسنودن» پیمانکار سابق آژانس ملی آمریکا در چند ماه گذشته اسناد فوق محرمانه‌ای را افشا کرده که نشان می‌دهد این آژانس با همراهی «جی‌سی‌اچ‌کیو» برنامه‌های فوق‌العاده گسترده جاسوسی اینترنتی را به اجرا گذاشته‌اند. هرچند اسنودن به روسیه پناهنده شده، اما آمریکا و انگلیس فشار زیادی می‌آورند تا از افشای اطلاعات بیشتر جلوگیری کنند. اسنودن اعلام کرده است که همچنان هزاران سند دیگر مرتبط با ابزارهای جاسوسی اینترنتی انگلیس و آمریکا در اختیار دارد.

«پریسم» و «تمپورا» دو ابزار اصلی‌ای هستند که برای نظارت، ردیابی و ذخیره‌سازی تقریبا تمام اطلاعات بستر اینترنت، در اختیار به ترتیب آژانس امنیت ملی آمریکا و «جی‌سی‌اچ‌کیو» قرار دارد.

سر «اندرو پارکر» با بیان اینکه رشد اینترنت استفاده از چنین ابزارهایی را ضروری کرده، گفته است که هر چقدر بتوان سطح نظارت‌ها را بیشتر کرد، امنیت نیز افزایش می‌یابد. این در حالی است که اسناد افشاشده از سوی اسنودن نشان می‌دهد نیروهای اطلاعاتی آمریکا و انگلیس بخش بزرگی از اطلاعات شخصی و مکالمه‌های خصوصی افراد را بدون آنکه ارتباطی به فعالیت‌های تروریستی داشته باشد، ذخیره‌سازی کرده‌اند.

پارکر که امروز در اندیشکده خدمات یکپارچه سلطنتی سخن می‌گفت، مدعی شد گزارش‌ها و خبرهای منتشرشده مبین بر سرک کشیدن سرویس‌های اطلاعاتی در زندگی خصوصی مردم، «به شدت بی‌معنی» است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها