امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۰۹:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 59712
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۹
تعداد بازدید: 140
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،حسین سیفی، مدیرعامل بنیاد رودکی  با اشاره به وضعیت برج آزادی و بازدید علی مرادخانی، معاون امور ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،حسین سیفی، مدیرعامل بنیاد رودکی  با اشاره به وضعیت برج آزادی و بازدید علی مرادخانی، معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خاطرنشان کرد: برج آزادی با دارا بودن سالن، نگارخانه، موزه، کتابخانه و فضاهای بازدید عمومی این پتانسیل را دارد که به عنوان قطب فرهنگی مورد استقبال و استفاده مردم باشد کما اینکه اهالی تئاتر و موسیقی استفاده مناسبی از این برج می‌کنند و به طور مستمر بازدیدهای دانش‌آموزی، مردم و مهمانان خارجی از مجموعه فرهنگی برج آزادی صورت می‌گیرد.

وی ادامه‌داد: علاوه بر برنامه هایی که در مجموعه فرهنگی برج آزادی جریان دارد،با موسسات و گروه‌ها مذاکراتی شده است که فعالیت برج آزادی در آینده‌ای نزدیک رشد قابل توجهی داشته باشد و این موضوع با توجه به امکانات و تجهیزات ایجادشده در این مجموعه دور از ذهن نیست.

این مقام مسئول با اشاره به مشکل آب ریزش در برج آزادی اذعان داشت: یکی از آسیب هایی که در برج آزادی وجود دارد و تمام دستگاه های مربوطه موظف به پیگیری آن هستند، آبریزش است که باید به رفع این مشکل پرداخت. از آنجایی که بنای برج آزادی ثبت‌ملی شده‌است، سازمان میراث فرهنگی باید به طور جدی وارد شود و با توجه به اینکه نگهداری فضای سبز اطراف میدان بر عهده شهرداری است و علت اصلی آسیب به دلیل عملکرد چند سال قبل پیمانکاران شهرداری بوده، باید به حل مشکل بپردازد.

سیفی ضمن تشکر از توجه معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به برج آزادی اظهار داشت: از رویکرد آقای مرادخانی نسبت به برج آزادی جای دارد تشکر کنم زیرا از ابتدای مسئولیت خود و با توجه به مشغله کاری فراوان وقت گذاشتند و از برج بازدید نمودند و توصیه و دستورات لازم و قول پیگیری این مشکل را دادند.

وی افزود: آقای مرادخانی که دبیر هیئت امنای بنیاد رودکی هستند، دستور پیگیری وضعیت مجموعه فرهنگی برج آزادی را صادر کرده است و با افراد ذیربط در حال مذاکره است و من مطمئن هستم که با رویکرد ایشان و پیگیری ها، اتفاق خوبی برای برج می افتد.

سیفی تاکید کرد: تمام دستگاه های متولی باید مشکل را با جدیت حل کنند و اگر این آسیب حل نشود، گناهی نابخشودنی است.

مدیرعامل بنیاد رودکی در خصوص اقدامات این مجموعه تصریح کرد: بنیاد رودکی به عنوان بهره بردار باید اقداماتی را نظیر پیگیری و برپایی جلسات بیشتر از قبل صورت دهد که این موارد را در دستور کار خود قرار داده است.

این مقام مسئول در این خصوص به جلسه سه جانبه بنیاد رودکی، سازمان میراث فرهنگی و شهرداری تهران را در سال 91 اشاره کرد و گفت:طی صورتجلسه تصمیم آن بود که پس از پایان بارندگی های بهار 92، نسبت به مرمت و ایزوله کردن چمن محوطه برج اقدام شود که متاسفانه این امر عملی نشد؛ که شاید یکی از دلایل آن تغییر مدیریت ها بوده است. با این وجود همچنان در حال پیگیری هستیم که مسئولین امر به پای کار بیایند.

وی ادامه داد: در همان جلسه تصمیم گرفته شد بنیاد رودکی حفاظی را برای کلاهک برج قرار دهد که با هماهنگی سازمان میراث فرهنگی این کار انجام شد ولی متاسفانه شهرداری پای کار نیامد.

این مقام مسئول در پایان خاطرنشان کرد: خوشبختانه وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی و معاون امور هنری جزء اولین هیئت مدیره بنیاد رودکی بودند و در این زمینه دغدغه دارند زیرا هم بنیاد را به خوبی می شناسند و هم دغدغه برج آزادی را دارند و در نهایت امیدوارم مشکل برج زودتر حل شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها