امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 27
۰۹:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 59713
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۹
تعداد بازدید: 123
به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس کتاب ارزشمند «نهج‌البلاغه» با ترجمه مرحوم «محمد دشتی» شامل مجموعه ...

به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس کتاب ارزشمند «نهج‌البلاغه» با ترجمه مرحوم «محمد دشتی» شامل مجموعه خطبه‌ها، نامه‌ها و حکمت‌های «امام‌علی(ع)»‌ توسط مرکز طبع و نشر قرآن کریم منتشر شد.
 
 
بنا بر این گزارش این کتاب در سه بخش منتشر شده که در یک بخش آن خطبه‌ها، بخش دیگر نامه‌ها و در بخش سوم حکمت‌های حضرت‌ «علی(ع)» به چاپ رسیده است که طی آن 241 خطبه، 79 نامه و 480 حکمت منتشر شده است، همچنین در این کتاب 9 حکمت شگفت‌آور از «امیر‌المؤمنین(ع)» آمده که در صفحه 423 به چاپ رسیده است.

در ابتدای این کتاب پیش‌گفتار مرکز طبع و نشر به همراه مقدمه شیخ‌رضی به چاپ رسیده که طی آن چگونگی پیدایش «نهج البلاغه» و معرفی اجمالی این کتاب بیان شده است.

طرح جلد کتاب یکی از آثار استاد «محمود فرشچیان» است که به زیبایی روی آن گنجانده شده است.

پیش از این «محمد بابایی» مدیر اجرایی مرکز طبع و نشر قرآن کریم در گفت‌وگو با فارس درباره خصوصیات این نهج‌البلاغه گفت: این کار با حروف‌چینی زیبا، اعراب‌گذاری خلوت و متن خوانا طراحی شده که کار فاخری است، همچنین علائمی که بین عبارات متن به کار رفته مانند نقطه و ویرگول با دقت توسط اساتید کتابت نگارش شده که براساس املای روز عربی است.

بابایی ترجمه این کار را ترجمه‌ای روان بیان کرد و گفت: ترجمه این کتاب بسیار خوب و روان و با یک فونت زیبا چاپ شده که به صورت فونت مقابل است، همچنین این کار بر روی کاغذ نازک به چاپ رسیده است.

این کتاب در 457 صفحه، شمارگان 3 هزار نسخه، قطع جیبی و با قیمت 150 هزار ریال توسط انتشارات مرکز طبع و نشر قرآن کریم منتشر شده است.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار